Roma bez pardona u Veroni, Imobile het-trikom predvodio Torino (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Mar.2014, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roma se trijumfom u Veroni nad domaćim Kjevom u 29. kolu Serije A učvrstila na drugoj poziciji na tabeli koja direktno vodi u Ligu šampiona.
(FOTO: goal.com)
„Vučica“ je meč rešila u prvom poluvremenu kad je i postavila konačnih 2:0.
Prvi gol je postigao Žervinjo u 17. minutu posle kardinalne greške defanzivca domaće ekipe Boštjana Cesara. Štoper je loše vratio loptu golmanu Majklu Agaciju, a Žervinjo to lagano presekao i pogodio.

Na 2:0 povisio je Matija Destro u 42. minutu izbegavši ofsajd posle dodavanja Rodriga Tadeija.

U prvoj utakmici ove runde Torino je na svom terenu savladao Livorno sa 3:1.
(FOTO: AP)
Junak u pobedi domaćina bio je Imobile koji je postigao het-trik. Prvi gol sjajni napadač postigao je u 25. minutu.
Preostala dva pogotka Imobile je postigao sredinom drugog poluvremena u 60. i 67. minutu.
Do kraja utakmice Livorno je uspeo da ublaži poraz. Strelac gola bio je Siligardi minut pre kraja.
Srpski internacionalac i bivši igrač Crvene zvezde Nikola Maksimović odigrao je svih 90. minuta za Torino, dok još jedan doskorašnji član crveno-belih Marko Vešović nije ulazio u igru.