Razigrana Zvezda

Izvor: RTS, 10.Apr.2011, 21:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osokoljeni pobedom u derbiju, "crveno-beli" ubedljivo savladali "brđane". Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Čukarički sa 4:0, u poslednjoj utakmici 21. kola Super lige Srbije i vratili se na minus tri. Zvezda nošena velikom podrškom sa severa nastavlja odličnu igru u prolećnom delu sezone.

Dvostruki strelac u pobedi Zvezde bio je Slavko Perović, koji je mrežu zatresao u 17. i 21. minutu. Gol iz jedanaesterca postigao je Evandro u 71, a konačan rezultat >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postavio je Kristijan Borha u 79. minutu. Crvena zvezda sada ima 53 boda, tri manje od lidera prvenstva Partizana.

Čukarički je i dalje bez pobede, nalazi se na poslednjem, 16. mestu sa samo četiri boda. Zvezda je od prvog minuta počela da napada, u šestom minutu pokušao je Evandro, posle dodavanja Duška Tošića, ali je golman Čukaričkog uspeo da odbrani.

Ređale su se šanse pred golom gostiju, ali fudbaleri Zvezde bili su neprecizni, sve do 17. minuta. Aleksandar Jevtić je sa leve strane centrirao u kazneni prostor, a Perović je glavom ubacio loptu u mrežu.

Isti igrači, četiri minuta kasnije, učestovali su u akciji i kod drugog gola. Jevtić je po zemlji sa leve strane centrirao do Perovića, a ovaj je sa tri metra drugi put na meču pogodio mrežu.

Do kraja poluvremena, šanse da uvećaju prednost propustili su Borha i Jevtić, dok sa druge strane, fudbaleri Čukaričkog nisu napravili nijednu ozbiljniju priliku.

Zvezda je i u drugom poluvremenu napadala, ali u prvom delu nije mogla do gola. Čukarički se oslobodio pritiska, a najbolju šansu propustio je Gojko Žižić, koji je u 69. minutu glavom pokušao da postigne gol, ali je Boban Bajković uspeo da odbrani.

Dva minuta kasnije, treći gol za Zvezdu postigao je Brazilac Evandro iz jedanaesterca, pošto je u kaznenom prostoru oboren Borha. Kolumbijac je u 79. minutu postavio konačan rezultat.

Pavle Ninkov prošao je po desnoj strani i centrirao, golman Čukaričkog je odbio loptu, ali samo do Borhe, kome nije bilo teško da je ubaci u mrežu.

U timu Zvezde prvi put u prolećnom delu šampionata bio je bivši kapiten Dejan Milovanović, koji je u 90. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku, a dobru šansu imao je i minut kasnije, ali nije bio precizan.

Utakmicu je pratilo skoro 11.000 gledalaca, koji su u jednom trenutku na poziv navijača sa severne tribine prozivali predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića i uzvikivali: "Tole, lopove".

U sledećem kolu, Zvezda će igrati na gostovanju protiv Metalca, a Čukarički na svom terenu sa Jagodinom.

Prosinečki: Derbi će odlučiti prvaka

"Mislim da će derbi, 23. aprila na stadionu Partizana, odlučiti pitanje šampiona pošto i oni i mi igramo dobro. Potrebno je, naravno, da nastavimo da pobeđujemo", rekao je Prosinečki novinarima posle utakmice sa Čukaričkim u 21. kolu Super lige.

Partizan je ranije danas u Subotici bio bolji od Spartaka sa 2:1, pa je razlika između ta dva tima ostala tri boda u korist "crno-belih".

Robert Prosinečki nije želeo da komentariše taj susret i nekoliko spornih odluka sudije Milorada Mažića. "Gledao sam utakmicu Spartaka i Partizana, ali ne želim da komentarišem suđenje", rekao je Zvezdin trener.

On je ocenio da su njegovi igrači u pobedi protiv Čukaričkog ispunili očekivanja i pas igrom dolazili do šansi za golove.

"Motivacija kod igrača nije izostala, iako sam se bojao da bi tako nešto moglo da se dogodi. Drago mi je zbog toga i zbog pobede od 4:0, ali sam nezadovoljan, jer smo protivniku dozvolili da stvori nekoliko šansi za gol", rekao je on.

"Zadovoljan sam nastupom svih igrača koji su večeras dobili priliku, ali moram posebno da istaknem odličnu partiju dvostrukog strelca Slavka Perovića", ocenio je Zvezdin trener.

Na Marakani, u Zvezdinom timu dogodila se slična situacija kao nedavno u Jagodini, kada su se Kaluđerović i Kadu raspravljali oko toga ko će da šutira penal. Ovaj put, fauliran je Kolumbijac Borha, koji je i sam želeo da izvede najstrožu kaznu, ali je poverenje trenera dobio Brazilac Evandro.

"Ne volim da šutira onaj igrač nad kojim je načinjen prekršaj. Zato je moja odluka bila da Evandro izvede taj udarac", kazao je Prosinečki.

Trener Čukaričkog Dragan Lacmanović pohvalio je golmana svog tima Nikolu Đokića, iako je primio četiri gola.

"Plašio sam se da poraz ne bude ubedljiviji, ali na golu je stajao odlični Đokić. Zadovoljan sam i što smo u finišu uspeli da stvorimo dve šanse za gol", rekao je Lacmanović.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan