Rad izbacio Zvezdu

Izvor: BanjalukaLive.com, 29.Okt.2014, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popodnevnim utakmicama počela je osmina finala Kupa Srbije. Danas se igra šest mečeva, dok će preostala dva biti odigrana 19. novembra. Na Vračaru, Rad je savladao Crvenu zvezdu sa 1:0. Dalje idu i Jagodina i Spartak, a nakon izvođenja penala u četvrtfinale se plasirao i Radnički iz Niša. Izabranici trenera Nenada Lalatovića ponovili su lošu partiju iz prvenstvenog meča sa Donjim Sremom i potvrdili da se aktuelni šampion nalazi u velikoj krizi. Detalj sa utakmice Rad – Zvezda Iako >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << je Rad na početku meča imao blagu inicijativu i prijetio šutevima iz daljine, Zvezda je preko Aleksandra Kataija u 28. minutu imala prvu ozbiljnu šansu. Ipak, golman domaćih Boris Radunović je odbranio, iako je Katai bio u dobroj poziciji. Crveno-beli su u finišu prvog poluvremena mogli da dođu do vođstva, mladi Luka Jović je posle greške štopera Bajića izašao "jedan na jedan" sa Radunovićem, ali je golman "građevinara" odbranio njegov udarac. Rad je poveo golom Slavka Perovića, koji se na asistenciju Borka Veselinovića najbolje snašao u kaznenom prostoru Crvene zvezde i savladao Damira Kahrimana. Domaći fudbaleri su poslije vođstva prijetili iz kontri preko Vladimira Rodića, ali je vezista "građevinara" u 65. minutu propustio dobru šansu. Zvezda je već u sljedećem napadu mogla do izjednačenja, Despotović je šutirao iz daljine, Radunoviću je lopta iskliznula iz ruku, ali je pogodila stativu. Sjajnu šansu imao je i Darko Lazović, koji je u 70. minutu iz voleja pogodio prečku. Rad je pet minuta prije kraja imao priliku da riješi pitanje pobjednika, ali je Petar Jelić posle udarca glavom bio neprecizan. U sudijskoj nadoknadi kapiten Zvezde Nikola Mijailović propustio je priliku da izjednači i da se tako o učesniku četvrtfinala nacionalnog kupa odluči poslije penala. Rad i Crvenu zvezda će predstojećeg vikenda odigrati još jednu utakmicu na Vračaru u 11. kolu Super lige. U preostalim utakmicama – Spartak je u Suboticu lako izašao na kraj sa Proleterom iz Novog Sada, Jagodina je ubjedljivo pobijedila Radnički u Kragujevcu, dok je niški Radnički tek poslije penala eliminisao Inđiju na Čairu. Rezultati osmine finala Kupa Srbije: Spartak – Proleter 2:0 (2:0) Radnički Kragujevac – Jagodina 0:3 (0:2) Radnički Niš – Inđija 0:0 – 4:1 poslije penala Rad – Crvena zvezda 1:0 (0:0) Vojvodina – Sloboda (18.00) Metalac – Voždovac (18.30) OFK Beograd – Čukarički i Partizan – Sloga igraju 19. novembra. Lalatović: Realizacija glavni problem "Prvo poluvrijeme smo odigrali korektno, nismo iskoristili nekoliko dobrih šansi, a najbolju naš najmlađi igrač Jović. Rad nas je poslije toga kaznio, težak trenutak za nas, žaljeli smo pobjedu", istakao je Lalatović poslije utakmice. On je ocijenio da se Rad bolje snašao na lošem terenu Obilićevog stadiona. "Oni su se odlično branili, a postigli su gol iz prve šanse. Naš najveći problem ove sezone bez dileme je realizacija, zato što Rakić, Despotović i Jović očigledno ne mogu da odmijene Daudu i Mrđu", rekao je Lalatović. Trener Rada Milan Milanović, logično, bio je zadovoljan plasmanom među osam najboljih u Kupu. "Zadovoljan sam zbog prolaska, ali i zbog načina na koji smo odigrali. Imali smo dosta sreće u finišu prvog poluvremena, ali uspijeli smo da se odbranimo i mnogo će nam značiti ova pobjeda, posebno na psihološkom planu. Novi meč sa Zvezdom je za četiri dana i dao bih ovaj prolaz za bod u nedjelju", izjavio je Milanović. (RTS)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.