Poluvreme - Štimac ne zna za promašaj, ali ne vredi, ko je najviše naljutio delije? (TVITOVI) (foto)

Izvor: Sportske.net, 10.Jan.2020, 22:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poluvreme - Štimac ne zna za promašaj, ali ne vredi, ko je najviše naljutio ''delije''? (TVITOVI) (foto)

Loše Zvezdino poluvreme u Francuskoj.

Crvena zvezda je večerašnje gotovanje u Francuskoj dočekala uz dosta samopouzdanja, posle serije pobeda u prethodnim mečevima, ali posle prvog poluvremena Asvel vodi sa 49:30.

Zvezda je od samog početka bila u rezultatskom zaostatku, Asvel je poveo sa 9:0, pa sa 12:1, 16:3, očekivalo se da će tim Dragana Šakote da odgovori, ali nedugo zatim domaćin >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odlazi i na ''plus 17'' - 22:5!

Tek tada Zvezda počinje da se budi, nošena prepoznatljivom energijom Vladimira Štimca koji tokom prvog poluvremena nije znao za promašaj iz igre (6/6 za dva).

Ipak, nisu crveno-beli uspeli da razliku spuste na jednocifrenu. Asvel je do kraja prve četvrtine upisao 30 poena, bilo je 30:13, a najviše što je Zvezda uspela u drugom kvartalu, to je da priđe na 34:23.

Do odlaska na odmor Asvel je ponovo uvećao prednost i Zvezdu u nastavku očekuje veoma težak zadatak.

Beron je potpuno podbacio, ni Gist se nije upisao, kao ni Davidovac, pa je Štimac ubedljivo najefikasniji u Zvezdi sa 13 poena.

Kod domaćih Adrijan Pejn je upisao 10 poena (2/2 za dva, 2/2 za tri poena).