Počela licitacija, koliko od večeras vredi Pavkov? Zvezda pretvara Liverpul u Romu! (TVITOVI) (video)

Izvor: Sportske.net, 06.Nov.2018, 20:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve podseća na 2005. godinu...

U zimu 2005. godine, Zvezda je na ''Marakani'' savladala Romu u tadašnjoj Ligi UEFA, briljirao je Nikola Žigić, a ono što smo večeras videli na istom mestu, u meču 4. kola Lige šampiona između Zvezde i Liverpula neodoljivo vraća sećanja na taj meč.

Posle prvog poluvremena, na semaforu stoji: Crvena zvezda - Liverpul 2:0! Oba gola postigao je Milan >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Pavkov!

Ne, ne sanjate! Zvezda večeras na čudeesan način odgovara svima koji su je posle dva ubedljiva poraza u prethodna dva kola omalovažavali!

Marin je na isteku devetog minuta prvi put pripretio, imao je dosta prostora na levoj strani, ali je suviše slabo šutirao po zemlji, pravo u Alisona.

Posle kornera u 15. minutu pokušao je i Vujadin Savić iz okreta, ali je lopta prohujala pored leve stative Alisonovog gola.

Dva minuta kasnije stopostotna prilika za Liverpul, posle akcije po levoj strani, Staridž je potpuno neometan šutirao sa nekih 14 metara, ali loše je to učinio, lopta je završila preko gola.

Potom u 20. minutu nova opasnost po gol Zvezde, opet Staridž, ovog puta iskosa sa leve strane, ali lopta je zakačila Filipa Stojkovića i završila u korneru.

Samo minut kasnije, Ben se našao u prilici, Alison je odbranio, a onda posle Marinovog kornera, Pavkov je najviši u skoku, Zvezda vodi 1:0!

Već u 26. minutu nopva prilika za Bena, opet je iznudio korner, ali ovoga puta Marko Marin je prejako uputio loptu iz ugla, ništa od reprize vodećeg gola.

Ali, nije se dugo čekalo na novu, još snažniju eksploziju na tribinama ''Marakane'' - igrao se 29. minut meča, Pavkov je prihvatio loptu na nekih 25 metara ood gola, a onda raspalio desnom nogom i poslao loptu na isto mesto kao kod prvog gola - desni ugao, Alison ponovo nemoćan, 2:0 za Zvezdu!

Liverpul uzvraća u 33. minutu preko Lalane, opet Stojković spasava gol pravovremenom intervencijom!

-

Terza udaje Pavkova za 30 milki do kraja veceri  😁😁😁 #fkcz

— B o ć o 23 (@obucina93) November 6, 2018 -

Kaže drug "najboljih pola sata srpskog fudbala u poslednjih 20 godina." #fkcz #CZVLIV