Pešić: Još igramo nestabilno

Izvor: B92, 24.Sep.2011, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pešić: "Još igramo nestabilno"

Crvena zvezda Beograd je uspešno završila pripreme u Bugarskoj, sa sve četiri pobede na turniru Samel. Trener Pešić kaže da je cilj ostvaren.

"Za četiri dana imali smo četiri utakmice, a odradili smo i isto toliko treninga. Bilo je veoma naporno, jer nije bilo pauze. Svi igrači su dobili šansu, a ovo je bilo iskorišćeno istovremeno i za bolje upoznavanje mene i ekipe. Želeli smo da igramo dobro, imali smo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protivnike taman za ovu fazu priprema koji su nam poslužili za dobar trening i proveru naših mogućnosti".

"Cilj nam nije bio da se pobedi svaka utakmica, ali mi smo i u tome uspeli".

Na turniru Samel u ekipi su po prvi put bili i dvojica novih igrača Adam Morison i Petar Popović

"Upravo iz tog razloga osnovni zadatak nam je bio da se oni stave u službu tima i što bolje uigraju. Probali smo da ih kroz ove utakmice što je moguće bolje integrišemo".

Pešić ističe da timu treba još vremena da se uigra.

"Ukupan utisak je da još igramo nestabilno. Nemamo kontinuitet tokom svih 40 minuta, a ni u seriji utakmica. Protiv Lukoila smo odigrali dosta dobro, iako su oni u dobroj formi, jer se spremaju za kvalifikacije za Evrokup i evidentno je da su dosta radili na igri. Imamo dosta oscilacija, nekad igramo iznad mogućnosti kao što je to bio slučaj sa Lukoilom, a nekad ispod našeg kvaliteta kao što je to bilo u poslednjem meču sa Rilskim. To je možda i bilo očekivano s obzirom da imamo dosta mlad tim, a pogotovo malde igrače imamo na spoljnim pozicijama. Ponavljam, te oscilacije su očekivane, ali moramo još dosta da radimo".

Veliko interesovanje javnosti vlada za NBA pojačanjem Adamom Morisonom koji je pružao dosta dobre partije.

"Nije to ništa što spektakularno kao što većina medija piše. Morison je normalan igrač koji je mnogo umoran. Relativno je nepriprmeljen, ali sve to je nadoknadio velikom željom. Bilo je evidentno da mu se igra, želi da pomogne sebi i da bude što bolji jer čitavu godinu nije igrao. Sve to je u Bugarskoj nadoknadio dodatnom motivacijom. Međutim, kako su se nizale utakmice slabio mu je učinak, jer je nije fizički spreman. On će morati dosta da radi, ali on je iskusan igrač koji zna da igra. Košarka vam je kao skijanje, kad naučiš ostaje za čitav život. Ali, ne voziš uvek dobro, treba ti snage u nogama. On toga nema dovoljno i tek će za mesec dana da bude u formi i tek tada će pokazati svoj potencijal i kvalitet koji ćemo staviti u službu ekipe", rekao je Pešić.

"I za Popvića je ista situacija. On je veliki zvezdaš, poziv da nam se priključi za njega je bio pravi izazov i on je pokazao veliku motivaciju. Sa njim u ekipi uz Mileta Ilića imamo dva različita tipa centara. Podršku pružaju Subotić, Marković, Radetić i Tubak, ali oni su još mladi, ali najveći prolem je što nisu dovoljno igrali. Marković je bio povređen dobar deo prošle sezone, a Radetić nije dobijao šansu. Tubak takođe ima malo igračkog iskustva, ali poseduje potencijal. Subotić je možda i najstandarniji jer je imao dosta minuta u prošloj sezoni, sada dobro trenira, talentovan je i može da igra na pozicijama četiri i pet", rekao je Pešić za zvanični sajt kluba.

Naredni prijateljski meč Crvena zvezda Beograd igra u ponedeljak protiv ruskog Nižnjeg Novgoroda.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pešić: Morison je relativno nepripremljen

Izvor: Sportski Žurnal, 24.Sep.2011

Trener košarkaša Crvene zvezde Beograd Svetislav Pešić ocenio je da igra ekipe dosta oscilira u pripremnim utakmicama i da crveno-beli moraju još mnogo da rade kako bi bili prava takmičarska ekipa.. . Crveno-beli su ove nedelje zabeležili sve četiri pobede u pripremnim utakmicama u Bugarskoj.. –...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Očekivana oscilacija u igri

Izvor: RTS, 24.Sep.2011

Trener košarkaša Crvene zvezde Beograd Svetislav Pešić ocenio je da igra ekipe dosta oscilira u pripremnim utakmicama i da crveno-beli moraju još mnogo da rade kako bi bili prava takmičarska ekipa...Crveno-beli su ove nedelje zabeležili sve četiri pobede u pripremnim utakmicama u Bugarskoj. Trofejni...

Nastavak na RTS...

Pešić: Imamo previše oscilacija

Izvor: Sportski Žurnal, 25.Sep.2011, 13:51

Crvena zvezda Beograd je u pripremnim mečevima najavila da će se naredna sezona umnogome razlikovati od prethodne. Borbu za opstanak u regionalnom takmičenju trebalo bi da zameni borba za sam vrh. Crveno–beli su vezali četiri trijumfa na prijateljskim mečevima u Bugarskoj, što je krunisano osvajanjem...

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.