Odbojkaški derbi prvi u 2011.

Izvor: B92, 13.Jan.2011, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaški derbi prvi u 2011.

Prvi meč u 2011. godini u Viner štediše Super ligi odigraće Crvena zvezda i Partizan.

Ne pamti se kada su večiti rivali bili na dve vodeće pozicije na tabeli, posebno ne posle polovine ligaškog dela takmičenja.

Crno-beli imaju četiri boda viška, dobili su prvi derbi u sezoni, mnogi ih smatraju i najvećim favoritom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za osvajanje titule. Jedno je sigurno, neće im biti lako, a uz Vojvodinu i Radnički najveći kandidat da ih na tom putu zaustavi je upravo Crvena zvezda.

"Imamo odličnu atmosferu, iako je bilo problema sa povredama i prehladama tokom prvenstvene pauze. Poslednji trening su propustili Petković i Bojović, ali je sigurno da ćemo se žestoko boriti, ko god da dobije priliku", rekao je Zvezdin kapiten i reprezentativac Miloš Terzić.

U Crvenoj zvezdi su veliki optimisti pred drugi ovosezonski okršaj sa Partizanom. Gotovo isti slučaj je u taboru crno-belih, koji gledajući tabelu sigurno imaju i više argumenata od večitog rivala. Čak i ukoliko izgube, odbojkaši Partizana će ostati na prvom mestu Super lige.

Beta

Među najvećim optimistima je dizač Žarko Kisić, koji je bio jedan od najboljih igrača u prvom derbiju.

"Odradili smo mini pripreme u Ivanjici, sve je ispalo vrlo dobro. Desio nam se i mali kiks , povredio se Atanasijević, ali imamo adekvatnu zamenu. Verujem da Minić može dobro da ga odmeni. Često se priča da u ovakvim mečevima nema favorita, ali nisam tog mišljenja. Ta uloga sigurno pripada nama i daćemo sve od sebe da se to prenese i na teren", istakao je Kisić.

Utakmica se igra od 18 časova u Sportskom centru Šumice.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Odbojka

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.