Neri Kastiljo potpisao za Pačuku

Izvor: B92, 15.Jun.2012, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neri Kastiljo potpisao za Pačuku

Meksički napadač Neri Kastiljo potpisao je ugovor sa ekipom Pačuke.

Potpredsednik meksičkog kluba Andres Fasi potvrdio je to novinarima u gradu smeštenom stotinak kilometara severno od Sijudad Meksika.

Tako je završena priča o transferu dosadašnjeg igrača Arisa u Crvenu zvezdu. Ekipa koju vodi legendarni Ugo Sančes dan pre Kastilja dovela je bivšeg španskog reprezentativca Raula Tamuda.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Dolazak 28-godišnjeg Kastilja predastavlja nastavak jačanja ekipe koja pet godina čeka šestu titulu u istoriji.

Njegova osnovna motivacija je rad sa ugom Sančesom, koji ga je ubacio u reprezetnaciju Meksika pre pet godina, u vreme kad su se za njegove usluge nadmetali još Urugvajci i Grci.

Neri Alberto Kastiljo poreklom je Urugvajac. Rođen je u San Luis Potosiju, gde mu je otac igrao fudbal, a on sm nikad do sada nije igrao u Meksiku.

Već sa 16 godina preselio se iz urugvajskog Danubija u Olimpijakos, gde će provesti sedam godina, uz 159 mečeva i 43 gola, uključujući petnaest u poslednjoj sezoni.

Kao 23-godišnjak preselio se u Šahtjor 2007. za čak 20 miliona evra, ali se taj potez ipsostavio pogrešnim. Zbog nediscipline sukobio se sa trenerom Mirčeom Lučeskuom, posle čega je usledila serija pozajmica (Mančester Siti, Dnjipro, Čikago Fajer), zaključno sa solunskim Arisom.

U Arisu je dobro prošao period na pozajmici, pa je sa solunskim klubom potpisao trajni ugovor i ostao u njemu godinu i po (30 utakmica, 9 golova).

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.