(Ne)prijateljski sastanak

Izvor: MozzartSport.com, 17.Nov.2017, 12:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

(Ne)prijateljski sastanak

U petom sudaru dva crveno-bela tima najveću ulogu igraće - psihologija. Olimpijakos traži reakciju posle uzimanja mere aktuelnom šampionu Evrope nasred Ulker Arene, dok Crvenoj zvezdi nakon loših izdanja protiv Unikahe i CSKA pod hitno treba dobra utakmica kako bi se vratilo ukaljano samopouzdanje

Dvorana mira i prijateljstva će ove večeri biti obojena u crveno-belo. Iako naziv pirejskog zdanja daje neku posebnu, umirujuću notu, a sam susret najavljuje na tribinama atmosferu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << prijateljskog meča, na parketu će biti sve, samo ne prijateljski. To je ono što je krasilo sve dosadašnje okršaje Olimpijakosa i Crvene zvezde (TV Sportklub, 20.00).

8381: (1,10) OLIMPIJAKOS (23,0) CRVENA ZVEZDA (7,50)

Ništa drugačije neće biti ni večeras. .

Beogradska ekspedicija se posle teškog poraza od CSKA već od četvrtka ujutru preselila u kišnu Atinu, gde su je dočekale poplave, velike saobraćajne gužve i veliki problemi sa vremenskim neprilikama. I pored toga, fokus celog tima morao je da bude isključivo na ono što ga čeka u Pireju - potraga za nečim boljim, većim, značajnijim.

Zvezdi sa Olimpijakosom nikada nije bilo lako i nije uspela da ga pobedi u dosadašnja četiri odmeravanja snaga. Na ruku joj ne idu ni dešavanja iz poslednja tri evroligaška meča, kada je protivnicima otkrila sve slabosti.

Napadački, Zvezda nije na nivou s početka sezone i mečeva sa Barselonom i Makabijem. S prosekom od tek 64 ubačenih poena, beogradski crveno-beli prilično su utajili. Ponajviše jer je sve zavisilo od Tejlora Ročestija, onda i Milka Bjelice i Džejmsa Feldina. Odnosno - njihovih individualnih rešenja i šuta za tri poena, gde nije bilo sreće - 16/70! Uz prosek od 23 ispaljenih hitaca i tek nešto više od pet uspešnih pogodaka! Olimpijakos će recept uspeha pronaći upravo u postavci CSKA iz Arene i pokušaće da zatvori sve prilaze košu. Što će Zvezdu ponovo naterati da se okrene šutevima sa distance.

Defanzivno, Crvena zvezda je imala svojih muka - CSKA je koristio kvalitet Nanda De Koloa i Vila Klajburna kako bi preko Feldina i Ročestija rešio nekoliko lakih akcija iz reketa. Unikaha je kontrama razbila Zvezdin odbrambeni koncept i praktično iz neposredne blizine koša upisala dva važna boda. Bamberg je na čistu Zvezdinu uspavanost pribeležila više od polovine koševa upravo iz reketa. U odsustvu povređenog Vasilisa Spanulisa, pirejski crveno-beli će svoj fokus staviti upravo na prostor blizu koša i kvalitet Jorgosa Printezisa, Džamela Meklina i Nikole Milutinova. Gde će Milko Bjelica, Matijas Lesor i Pero Antić biti na ozbiljnom ispitu.

Nije tajna da Olimpijakosovu igru godinama unazad krasi strašno jaka odbrana i zasniva se na višegodišnjoj trenerskoj filozofiji Janisa Sfajropulosa. Sa istom se meri jedino Fenerbahče sada, a svojevremeno je u tom krugu bila upravo i Crvena zvezda. Olimpijakos svojim protivnicima dozvoljava tek nešto više od 71 poena po utakmici. To je tek nešto manje od Zvezdinog napadačkog proseka ove sezone (75 poena).

Nedovoljno uigrana i ukomponovana, Zvezda i dalje traži svoj identitet. Negde između ekipe s velikim šuterskim ambicijama i tima koji je skidao skalpove najvećim evropskim klubovima u minulim godinama. Trener Dušan Alimpijević pokušava da ostavi svoj pečat, ali se nalazi u nimalo lakoj situaciji - između surove realnosti, kompletno novog sastava ispunjenog novajlijama i navijačkih očekivanja i snova za plasmanom u četvrtfinale i borbom za Fajnal for. Malo ko bi za ovako kratko vreme mogao da se snađe u takvim uslovima, a ponajviše neko kome je ovo takođe prvi evropski iskorak.

Ali, večeras se sve zaboravlja i očekuje se samo igra koja će ohrabriti ekipu da nastavi dalje.

EVROLIGA - 8. KOLO

Četvrtak

Himki - Makabi 69:77

/Šved 21 - Džekson 19/

Efes - Panatinaikos 81:82

/Motum 21 - Kalates 29/

Žalgiris - Baskonija 77:97

/Jankunas 20 - Šengelija 19/

Real Madrid - Unikaha 89:57

/Kerol 17 - Milosavljević 10/

Petak

18.00: (1,55) CSKA (14,50) Fenerbahče (2,70)

20.00: (1,10) Olimpijakos (23,00) Crvena zvezda (7,50)

20.45: (1,70) Armani (14,50) Bamberg (2,30)

21.00: (1,45) Barselona (15,00) Valensija (3,05)


*** kvote su podložne promenama

Nastavak na MozzartSport.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.