Milojević upisao stotku: Garsija i Boaći častili šefa

Izvor: Večernje novosti, 02.Nov.2019, 20:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milojević upisao "stotku": Garsija i Boaći častili šefa

Pogotke za 100. pobedu trenera Vladana Milojevića na klupi crveno-belih postigli su Mateo Garsija i Ričmond Boaći ŠAMPION je spreman za Totenhem. Fudbaleri Crvene zvezde juče su na "Karađorđu" nadigrali novosadski Proleter 2:0 (0:0) boljom partijom u nastavku, s obzirom na to da je prvo poluvreme proteklo u izjednačenoj igri. Pogotke za 100. pobedu trenera Vladana Milojevića na klupi crveno-belih postigli >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << su Mateo Garsija i Ričmond Boaći. Zvezda je u meč ušla uzdržano, Proleter čvrsto i odlučno tako da gosti iz Beograda nikako nisu uspevali da stvore neku veliku priliku, osim, možda, one koju je propustio Milan Pavkov na pas Gajića. Neubedljivu igru šampiona, tim sa "Slane bare" iskoristio je za nekoliko konstruktivnih kontranapada. U nekoliko navrata su domaći napadači, Šćepanović i Marjanović, neočekivano lako proigravali kroz Zvezdinu odbranu, a najbolju priliku imao je Pejić, koji je pokupio "otpadak" i iz prve snažno šutirao, ali samo za fijuk lopte pored stative. Pauza je, ispostavilo se, bila korisnija za tim iz Ljutice Bogdana. Zvezda je obeležila nastavak bržom, prepoznatljivom igrom, prešla na polovinu domaćina ne dozvolivši mu da trepne i pritisak je urodio plodom. Simić je u 59. minutu probio skroz do leve korner linije, a na njegovu povratnu loptu Garsija je samo stavio nogu za prednost gostiju. Proleter se oslobodio pritiska tek u poslednjih petnaestak minuta igre i sjajno zapretio preko Marjanovića, koji je glavom gađao pored stative i Pejića, čiji je silovit šut zamalo promašio cilj. Zvezda je to kaznila postigavši gol identičan vodećem, ali ovog puta u ulozi asistenta bio je Jevtović, a strelac Boaći. Trener Vladan Milojević ostvario je 100. pobedu na klupi Zvezde, ali nije tom jubileju pridao neki značaj: - Pa, dobro, lepo je to. Međutim, ostvarili smo tešku pobedu porotiv Proletera ali smo znali da neće biti lako jer oni igraju disciplinovano i tvrdo. Ne znam zašto je teren bio ovako loš, ali kad je Mateo na individualni kvalitet doneo prednost bilo je lakše da igramo i kasnije postignemo drugi gol. Idemo dalje... PROLETER - C. ZVEZDA 0:2 (0:0)Strelci: Garsija u 59. i Boaći u 82. minutu. Stadion: "Karađorđe". Gledalaca: 2.000. Sudija: Danilo Grujić (Niš) 6,5. Pomoćnici: Jovan Grujić i Stefan Vojnić. PROLETER: Petrić 6, Tanasin 6,5, Andrejević 6,5, Leandro 6, Kovačević 6, Jovanović 6 (od 74. Rušević 6), Pejić 6,5, Marjanović 6,5 (od 84. Jovanović -), Šćepanović 6,5 (od 64. Novaković 6,5), Babić 6, Mirosavljev 6. CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Gajić 7, Pankov 7, Milunović 7, Rodić 7, Kanjas 7, Vulić 7 (od 62. Jovančić 7), Garsija 7,5, Marin 7,5, Simić 7,5 (od 62. Boaći 7,5), Pavkov 7 (od 80. Jevtović -). IGRAČ UTAKMICE: Mateo Garsija (C. zvezda)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.