Leković: Lukić me je vratio

Izvor: Kurir, 04.Nov.2012, 07:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leković: Lukić me je vratio

Tragično se prikazuje kako je Crvena zvezda dužna. Dug postoji, ali to i jesu i nisu velike pare, kaže Leković

Ništa bez kredita.

Nebojša Leković se posle pet godina ponovo vratio u FK Crvena zvezda. Bivši generalni sekretar postao je član Upravnog odbora kluba, a njegov glavni zadatak biće da pomogne crveno-belima da saniraju višemilionski dug.

- Vratio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sam se u Crvenu zvezdu na poziv predsednika kluba Vladana Lukića! Zvezda je esencija ove države, jedini klub u regionu koji shodno svom imenu i navijačima ima kvalitet za Evropu - rekao je za Kurir Nebojša Leković.

Računi crveno-belih u blokadi su 224 dana, poverioci od Crvene zvezde potražuju oko 11 miliona evra, a u petak je na naplatu stigao kredit od pet miliona evra, podignut u Agrobanci.

- Tragično se prikazuje kako je Crvena zvezda dužna. Dug postoji, ali to jesu i nisu velike pare. Sve to može da se pokrije kroz tri ili četiri transfera. Ne postoji klub u Evropi bez kredita. Pogledajte Real i druge klubove, koliko su oni zaduženi? Bitno je samo da radimo transparentno. U bivšoj Jugoslaviji Crvena zvezda je bila najbolja fabrika, a ubeđen sam da klub može da radi kao moćno preduzeće.

Nebojša Leković je u vreme predsednikovanja Dragana Stojkovića Piksija bio najveći kritičar Dragana Džajića, čiji povratak u klub žele Gasprom i navijači.

- Zvezda je veliki i otvoreni klub. Sigurno je da takvi velikani privlače mase i da im je mesto na Marakani - kazao je Leković.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.