LŠ: Zvezda izgubila od Tura

Izvor: Sportski Žurnal, 23.Nov.2012, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tur – Crvena zvezda 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)
Dvorana: „Robert Grenon“ u Turu. Gledalaca: 2500. Sudije: Adrian Flukiger (Švajcarska), Milan Rajković (Hrvatska). Trajanje meča: 72 minuta.
TUR: Ardi-Desur 3, Konečni 3, Pinjeiro, Baranek 15, Smit 7, Ragondet 7, Eksiga (libero, 21 prijem), Simin 3, Falafala 7, Gite, Dile. Nije igrao: Pop. Trener: Maurisijo Paes Mota.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << CRVENA ZVEZDA: Okolić 2, Stoilović 6, Jakovljević 9, Mitić 1, Petković 13, Ćelić 4, Vujić (libero, 17 prijema), Perić, Milutinović 2 (5-2), Buculjević. Nisu igrali: Grujičić, Gmitrović. Trener: Duško Nikolić.

Ništa novo u Zvezdinoj evropskoj misiji. Četvrti maksimalan poraz u Ligi šampiona, došao je posle očajne igre u francuskom Turu. Domaćin je posle nešto više od sat vremena igre, upisao i drugu pobedu protiv crveno belih, čime su praktično ostali u trci za drugom pozicijom u grupi C.
Zvezda je u prvom setu bez ijednog poenterskog bloka i sa jako lošim procentom uspešnog napada, osvojila 18 poena. Bilo je 12:10, pa 18:14 i na kraju ipak ubedljivih 25:18. Domaćinu je bilo dovoljno da dobro servira, a čvrstim blokom i odličnim odbrana realizovali su većinu kontranapada. Prednjačio je Kamil Baranek, koji je imao sjajan napad (7-6).
Već na prvom tehničkom tajm autu u drugom setu bilo je 8:3. I u tim trenucima Zvezda je ličila na ekipu, koja je još pre ulaska u dvoranu, istakla belu zastavu. Bez bloka i u ovom setu, sa sve većim brojem grešaka u napadu, Beograđani su, bez obzira na nekoliko izmena, prilično loše završili i ovaj set.
Blokom Mitića na Baraneku (prvim Zvezdinim na utakmici), pri rezultatu 9:9, šampion Srbije je prvi put poveo, a već u narednom napadu bilo je i +2 (11:9). Nažalost, greškama Jakovljevića i Stoilovića (četiri od četiri poena Tura!!!), Francuzi su ponovo poveli (13:12), pa je Duško Nikolić pozvao tajm aut, na kojem je pokušao da “otvori oči” svojim pulenima.
Ipak, od rezultata 15:14 nova serija poena domaćih (istakao se Simin), pa je na 18:14 trener Crvene zvezde iskoristio i drugi tajm aut. Bilo je ubrzo i 22:15, pa ni nešto bolja igra Zvezde u završnici nije bila dovoljna da se popravi utisak (22:18, 23:20, 24:22). Na kraju je Jakovljević odservirao loptu u aut i okončao ovaj meč.