LIGA EVROPE: Završena je Zvezdina evropska priča (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Feb.2018, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Glavni sudija je bio Souza iz Portugalije.

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige Evrope. U revanšu 1/16 finala, u Moskvi, CSKA je pobedio sa 1:0 i tako obezbedio plasman među 16 najboljih. Jedini gol je dao Alan Džagoev u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu, iako je tome prethodilo igranje rukom njegovog saigrača. Posle 180 minuta u Beogradu i Moskvi bilo je 1:0, a treba reći da je izgledne prilike propustio da realizuje Aleksandar Pešić. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Zbog toga na kraju i ostaje žal jer CSKA nije pokazao da je mnogo bolji od Zvezde, iako je znatno skuplji tim i iako igra u znatno kvalitetnoj ligi. Crveno-beli se sada okreću Superligi Srbije. U nedelju će gostovati u Subotici, Spartaku.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Posle beogradskih 0:0, fudbaleri CSKA i Crvene zvezde bore se za plasman u osminu finala Lige Evrope. Sve je spremno za početak meča u kojem je ulog veliki, a poznate su i startne postave (pročitajte OVDE). Takođe, uslovi za igru, o kojima se ovih dana pričalo su prihvatljivi. Prema podacima sa sajta UEFA, uoči početka duela na "VEB areni" čiji je kapacitet 30.000 mesta tenperatura je 10 stepeni Celzijusa ispod nule.

Crvena zvezda će u Moskvi zaigrati u sastavu:

Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić, Krstičić, Radonjić, Ben, Pešić.

Sa klupe priliku čekaju: Supić, Gobeljić, Babić, Račić, Milijaš, Srnić, Adžić.

SREĆNO, MOMCI! #fkcz

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) February 21, 2018

Dešavanja iz Moskve, iz minuta u minut, možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

KRAJ UTAKMICE.

89. minut - Loš šut Bena sa nekoliko metara. Lopta pored gola.

88. minut - Adžić i Račić na terenu. Izlaze Radonjić i Jovičić.

87. minut - Kontra Zvezde. Pešić spušta loptu Benu, ali ona ne dolazi do njega.

83. minut - Kučaev faulira Bena i dobija karton. Slobodan udarac za Zvezdu sa veće distance. Centaršut Bena, igrači Zvezde reklamiraju ruku. Souza ništa ne svira.

81. minut - Srnić centrira. Pešić sam ispred gola, ali ne uspeva da zahvati loptu. Čuvar ga ostavlja samog pokušavajući da napravi ofsajd zamku, ali taj poklon ne koristi napadač Zvezde.

79. minut - Izlazi Donald ulazi Srnić. Prva izmena u Zvezdi.

78. minut - Šutira Radonjić sa 20-ak metara. Akinfejev ipak hvata.

77. minut - Nova izmena u CSKA. Izlazi Vitinjo, ulazi Milanov. Trener CSKA Gonačernko želi da sačuva rezultat.

72. minut - Pešić pokušava iskosa sa nekoliko metara, ali je neprecizan.

70. minut - Musa šutira, ali Borjan hvata.

67. minut - Kontra CSKA posle lošeg izvođenja slobodnog udarca Bena. Nema opasnosti po gol Zvezde.

64. minut - Gužva ispred gola Zvezde. Gužva u petercu, ali Borjan ipak hvata loptu.

64' Nova prilika za CSKA. Velika gužva u srcu kaznenog prostora kojoj je prethodila odlična odbrana Borjana. Naš golman čuva Zvezdu u ovoj utakmici, potrebno je da se još neko probudi! #fkcz

Utakmicu u Moskvi uživo gleda 18.753 navijača.

58. minut - Vitinjo, ali preko gola.

49. minut - Donald interveniše ispred kaznenog prostora. Otklanja opasnost.

NA TRIBINAMA NESVAKIDAŠNJE: Prozivka navijača CSKA upućena Zvezdi (FOTO)

POČELO DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+1. minut - Gol za CSKA. Strelac je Džagoev, za 1:0, posle asistencije Kučeva, sa leve strane. Treba reći da je pre toga Fernandes igrao rukom, ali da je akcija nastavljena. Ubrzo je usledio i gol Armejaca. U svakom slučaju pogodak je priznat. Sa ovim rezultatom CSKA ide među 16 najboljih.

ZVEZDA DRASTIČNO OŠTEĆENA U MOSKVI! Sudija PREVIDEO igranje rukom! (VIDEO)

45. minut - Prvi korner u utakmici, i to za CSKA. Lopta na kraju ipak za Borjana.

43. minut - Vitinjo sa 20-ak metara, ali preko gola Borjana.

40. minut - Šteta. Izgledna prilika odlazi u nepovrat. Ben prolazi po desnoj strani, šalje loptu na deset metara od gola. Loptu dodiruje Pešić i pravi grešku. Bilo bi mnogo bolje da je pustio Radonjiću.

35. minut - Sreća za Zvezdu. Borjan ostaje na zemlji posle skok duela, gužva u kaznenom prostoru. Kučaev šutira, ali pored gola.

28. minut - Opasno ispred gola Zvezde. Gužva, traže penal Armejci, ali sudija Sousa iz Portugalije pokazuje da se igra nastavi.

26. minut - Dobar napad Zvezde. Pešić ka Benu, lopta dolazi do Radonjića, koji veoma, veoma loše šutira. U istom minutu prva promena, Nababakin umesto Vasina. Prinudna promena.

25. minut - Šutira Vitinjo, blokira Stojković.

21. minut - Zvezda opseda gol Armejaca. U dva navrata brani se domaćin. Radonjić ka Krstičiću, ali seku defanzivci CSKA. U nastavku akcije, loš centaršut Bena. Nema promene rezultata.

18. minut - Musa u ofsajdu.

14. minut - Za nijansu veći posed lopte CSKA - 52 prema 48 odsto.

9. minut - Odlična intervencija Borjana. Musa pokušava da proigra saigrača u petercu. Golman zvezde seče akciju i hvata loptu. Dobro za samopouzdanje Borjana.

8. minut - Za sada nema šuteva na gol.

3. minut - Beogradski tim napada ka severnoj tribini.