LIGA EVROPE: Preokret Lavova na MINUS 17 (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Feb.2018, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U utorak su već igrali Crvena zvezda i CSKA.

Utakmica 1/16 finala između Astane i Sportinga odigrana je po veoma nepovoljnim vremenskim uslovima, ali je posle 90 minuta ipak slavio gost iz Portugalije. Poveo je domaćin, ali je na kraju bilo 3:1 za Lavove iz Lisabona.

Astana Arena vai ficando cheia de cazaques. Somos poucos Leões mas conseguimos fazer mais barulho 💪 #DiaDeSporting pic.twitter.com/Sq3hEi0f48

— Sporting Clube de Portugal >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << (@Sporting_CP) February 15, 2018

UEFA NIKAD NIJE BILA OVAKO OŠTRA: Skenderbeg bez Evrope DESET GODINA!

UEFA NASTAVLJA DA MALTRETIRA ZVEZDU: Crveno-bele čeka KAZNA zbog bakljade protiv Kelna!

Kao što je rečeno, meč je odigran na temperaturi od minus 17 stepeni Celzijusa, sneg je provejavao, ali na terenu ga nije bilo. Poveo je domaćin golom Marina Tomasova, u sedmom minutu, pa se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor. Ipak, u nastavku meča viđen je potpuni preokret. Prvo je Bruno Fernandeš pogodio sa bele tačke, u 48. minutu, a na 2:1 je preokrenuo Želson Martins. Konačan rezultat je postavio Sejdu Dumbija.

Termina o jogo! Nós avisámos que íamos dar a volta! Grande segunda parte dos Leões que trazem a vitória para Lisboa. #DiaDeSporting #UEL pic.twitter.com/NkBy50PXnp

— Sporting Clube de Portugal (@Sporting_CP) February 15, 2018

Na golu domaćina je bio Nenad Erić, a Đorđe Despotović je na terenu bio do 64. minuta. Marko Stanojević je ušao u 57. minutu.