Kup Srbije: Zvezda očekivano bolja u Čelarevu

Izvor: Večernje novosti, 21.Sep.2016, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golovima Poletanovića u 32. minutu, Lukovića iz slobodnog udarca u 72. i Sikimića u 82 crveno-beli su u Čelarevu slavili sa 3:0 CRVENA zvezda je rezultatski ubedljivo slavila u Čelarevu nad ČSK 3:0 (1:0) i stigla do osmine finala Kupa Srbije, ali igra je ponovo bila samo solidna, bez potrebnog ritma i tempa. Trener prvaka Miodrag Božović ukazao je šansu Andriji Lukoviću i Srđanu Plavšiću koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << dali svoj doprinos pobedi, ali je zato Pablo Mouče ponovo razočarao pokazujući da je u dubokoj krizi. Crno-beli iz Čelareva su bili borbeni, pokazivali želju da naprave iznenađenje, ali manjak kvaliteta nisu mogli da nadomeste. Šampion je rešio prvi deo igre u svoju korist, promašio je i penal, ali je igra opet bila ispod potrebnog nivoa, pogotovo u prvih pola sata. Bilo je više šetnje nego trčanja, gotovo da nije postojalo kretanje bez lopte. Čak su borbeni igrači ČSK imali nekoliko opasnih kontri preko brzonogog Krstanovića koji je pravio problema Marku Petkoviću. Čim su crveno-beli uneli malo energije stigli su do prednosti. Odbitak posle centaršuta na grudi je primio Marko Poletanović i sa 17 metara levicom matirao nemoćnog Tankosića. Kad je Kerkez rukom sprečio Moučea da postigne prvenac i na taj način prebriše brojne grške, očekivalo se da će Aleksandar Luković realizovati i treći penal ove sezone. Ipak, Tankosić je znao kako kapiten Zvezde šutira i lako je u 38. minutu sprečio crveno-bele da već tada prelome meč. Posle kockanja od 20 minuta, kada je domaćin preko Krstanovića i Vukasovića imao dve solidne prilike, Aleksandar Luković se iskupio za promašeni penal i overio je prolazak u osminu finala. Vrlo dobri Orlandić se izborio za faul na 18 metara, Luković je "kiflu" poslao u sam gornji ćošak Tankosića, za njegov četvrti gol u sezoni. Manojlović je u 82. minutu sprečio Furtulu da unese neizvesnost u meč da bi Zvezda u kontri kaznila domaćina. Predrag Sikimić je lako završio centaršut Plavšića. ČSK - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1) STRELCI: Poletanović u 32, Al. Luković u 72. i Sikimić u 84. minutu. Stadion: ČSK Pivare. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Aleksadnar Vasić (N. Žednik) 6,5. ČSK: Tankosić 7 - Tomović 5,5, Marković 5,5, Kerkez 6, Jević 5,5 - Plavšić 5,5 (od 46. Mezei 6), Krstanović 6,5, Davidov 6,5, Žakula 5,5 - Vukasović 5 (od 65. Stepanov -), Nikodijević 5,5 (od 58. Furtula 5,5). C: ZVEZDA: Manojlović 7 - Petković 6, Le Talek 7, Al. Luković 7,5, Ristić 6,5 - Poletanović 7, An. Luković 6,5 - Mouče 5,5 (od 63. Srnić 6,5), Plavšić 6,5, Ruiz 6 (od 75. Račić -) - Orlandić 6,5 (od 72. Sikimić 7). IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Luković (C. zvezda)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.