Izvor: Danas, 22.Dec.2014, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krhko jedinstvo na Marakani

Beograd - Skupština fudbalskog kluba Crvena zvezda, iako je trajala bezmalo dva sata, pokazala je jedinstvo članova najvišeg klupskog organa, ali čini se da je ono ipak krhko. Iako su sve odluke donete jednoglasno a one o preimenovanju stadiona u čast Zvezdine prve „zvezde“ u „Rajko Mitić“ i izboru najvećeg pojedinačnog simbola kluba Dragana Džajića za počasnog predsednika, propraćene dugotrajnim aplauzom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << kao da je u isto vreme provejavala i velika zebnja za vremena koja dolaze.

Omča oko vrata je dug od čak 52 miliona evra, a sumnjičavi predstavnici uticajnih navijača, dobili su čak dva kontrolora u Nadzornom odboru, Branimira Ševčika i Dragana Miloševića, veoma aktivnog predsednika Pravne komisije FK Crvena zvezda.

Poučeni ranijim lošim iskustvima, kada se što se više obećavalo sve više propadalo, Zvezdini navijači su sve prisutniji u klupskim organima i imaće praktično stalni nadzor nad radom nove uprave i pogotovo generalnog direktora Zvezdana Terzića, nesumnjivo trenutno glavnog čoveka Zvezde. Zanimljivo je da na konstitutivnoj sednici Upravnog odbora nije došlo do najavljenog izbora Slaviše Kokeze za zamenika predsednika UO, iako je to formalnost. Skupština je izabrala i članove Disciplinske komisije, ali i devotočlanog Veća saveta kluba, u kome su dominantni predstavnici generalnog sponzora - ruskog Gasproma. Pored trojice Rusa, tu su i član Zvezdine uprave Branko Radujko, predsednik Skupštine SD Crvena zvezda Petar Škundrić, ministar energetike Aleksandar Antić... Pored Gasproma, stižu i tri nova sponzora: MCI, Hjulit-Pakard i Knez petrol.

Zvezda nije zaboravila i nekada zaslužne igrače, pa je Ratomir Dujković novi predsednik skupštine, a Stanislav Karasi potpredsednik. Četvrta Zvezdina „zvezda“ Vladimir Petrović Pižon trebalo bi da bude stručni koordinator između prvog tima i omladinske škole. Neki će ovakve poteze protumačiti kao dodvoravanje, ili na neki način sve veće okretanje ka bogatoj prošlosti, od koje se nažalost ne živi. Zvezdina sadašnjost je sumorna, ali nova uprava i pogotovo Terzić veruju da imaju snagu da izađu na kraj sa nagomilanim problemima na svim stranama.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.