Košarkaši Zvezde pobedili Valensiju u Evroligi

Izvor: Beta, 29.Mar.2023, 21:56

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom parketu Valensiju 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11), u meču 31. kola Evrolige.Najbolji kod Zvezde bio je Filip Petrušev sa 20 poena i sedam skokova, a pratili su ga Ognjen Dobrić sa 16 i Fakundo Kampaco sa 15 poena.Najefikasniji kod Valensije bili su Džona Radebo sa 14, Džared Harper sa 12 i Kris Džons sa po 12 poena.Obe ekipe su zabeležile 14 pobeda i 17 poraza i nalaze se na deobi 12. masta na tabeli.U sledećem kolu, Zvezda će gostovati Asvelu, dok će Valensija gostovati Žalgirisu.Košarkaši Zvezde su tokom čitave prve šetvrtine imali prednost, ali su ishitrenim napadami i lošom odbranom u poslednjem minutu prvu deonicu završili sa poenom zaostatka (20:21).Najraspolešeniji kod Zvezde na startu meča u fazi napada bili su Petrušev, Kampaco i Dobrić.Zvezda je bila bolji rival i u drugoj deonici, i nakon trojke Holanda i poena Martina na dva i po minuta do kraja stigla do maksimalnih osam poena prednosti (44:36).Do poluvremena crveno-beli su sačuvali prednost, ali je utisak da su na pauzu mogli da odu sa ubedljvijim vođstvom (46:41). Zvezda je loše šutirala slobodna bacanja, i imala je četiri pogotka iz devet pokušaja.Zvezda je bolje ušla i u nastavak ...
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Evroliga

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.