Kaluđerović: Ventspils rušimo preko krila

Izvor: Blic, 26.Jul.2011, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kaluđerović: Ventspils rušimo preko krila

Fudbaleri Crvene zvezde počinju ovosezonsku misiju letom za Rigu u 14 časova, a nastavljaju dvoipočasovnom vožnjom do Ventspilsa gde će u četvrtak od 18 sati domaći predstavnik pokušati da postavi rampu njihovim evropskim ambicijama. Prva prepreka na putu ka Ligi Evrope već je skenirana: pomoćnik Prosinečkog Žarko Đurović preneo je učenicima utiske sa utakmice u kojoj su Letonci pobedom od 3:2, posle 1:0 u gostima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << eliminisali Soligorsk iz Belorusije.

- Ventspils je organizovana ekipa, strpljiva i jaka u defanzivi. Malo su sporiji, ali fizički snažni i očekuje nas ozbiljan posao - kaže golgeter Andrija Kaluđerović, od koga se očekuje gol za lakši revanš u Beogradu.

Po njegovim rečima, crveno-beli su spremni na borbu za pobedu od prvog minuta.

- Mi smo ipak Crvena zvezda i pokušaćemo da nadigramo Ventspils već na njegovom terenu. Nikog ne potcenjujemo, ali želimo što duže igranje u Evropi i za to nam je neophodan dobar start sezone.

Činjenica da je za Letonce sezona počela ranije ne menja njegovo uverenje:

- Oni su u takmičarskoj formi, ali Zvezda je favorit i to ćemo dokazati. Dobro smo se uigrali za vreme priprema, pa očekujem da će me vezisti hraniti gol loptama kao i do sada.

Odlaskom Perovića u Rad, posle Jevtićeve selidbe u Kinu, Kaluđerović je pored Mezenge ostao jedini klasični napadač.

- Nominalno je tako, igramo sa jednim špicem kao i u prošloj sezoni. To nikako ne znači da nismo okrenuti napadu, jer čitav vezni red ide napred i traži prostor za pasove i centaršuteve. Po bokovima će probijati Lazović i Borha, iz sredine Dimitrijević i Evandro. Dimitrijević je jedino novo ime u kvartetu i uklopio se izvanredno u našu igru. Biće proboja i šansi i iz pozadine, preko Mikića i Reljića, a ja od toga živim - optimistički poručuje golgeter sa „Marakane".

Sve do juče na „Marakani" su se nadali da će im rukovodstvo omladinske reprezentacije izaći u susret i pustiti Ćosića sa Prvenstva Evrope u Rumuniji, ali od toga neće biti ništa.

- Pročitali smo odgovor direktora mlađih selekcija u FSS Mitra Mrkele. Mi smo bili korektni i pustili Ćosića i Čaušića, ali druga strana ne popušta. I kad bi naša selekcija danas ispala a selektor Govedarica dozvolio Ćosiću da nam se pridruži, za njega bi bilo prekasno jer ne bi imao let za Rigu - kaže portparol Marko Nikolovski.

Povezane vesti: Zvezda u Letoniji bez Adija i Vilotića, Prosinečki veruje u pobedu Tošić: Nikoga se ne plašim, zaustaviću Mvonda Lazović: Navijao sam za Letonce Zvezdini rivali: Malo trofeja i još manje evropskih uspeha Zvezdina prva prepreka Šahtjor Soligorsk ili Ventspils, Voša protiv Hapoela!

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.