JSL: Sjaj Zvezde u Jagodini VIDEO

Izvor: S media, 12.Mar.2011, 16:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u Jagodini najbolju partiju u drugom delu sezone i dominantno stigli do pobede rezultatom 2:0, golovima Aleksandra Jevtića i Evandra u prvom delu igre.

Izabranici Roberta Prosinečkog mogli su da pobede mnogo ubedljivije, ali su se napadači i pojedini igrači iz veznog reda propisno ispromašivali.

Zvezda je u prvom poluvremenu postigla dva gola, promašila penal i nekoliko sjajnih prilika, dok je domaćin imao jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << izuzetnu šansu, koji nije realizovao.

Ćosić protiv Partizana na tribinama

Revolucija: Nema više čučnjeva u Zvezdi

Od subote ulaznice za derbi

Prva priliku imao je Evandro koji je glavom sa šest metara šutira pravo u Šimića. Brazilac se iskupio već u 13. minutu, kada je sjajno iz slobodnog udarca asistirao Aleksandru Jevtiću, koji se odlično snašao i lobovao golmana Jagodine.

Devet minuta kasnije usledio je penal za crveno-bele, koji je izveo Andrija Kaluđerović uprkos insistiranju Roberta Prosinečkog da jedanaesterac izvede Kadu. Strateg crveno-belih je jasno gestikulacijom pokazao šta misli o potezu najboljeg strelca ekipe... Kaluđerović je šutirao u svoju levu stranu, golman Mario Šimić pročitao njegovu nameru i relativno lako ukrotio udarac.

Jagodina je u 35. minutu imala izvanrednu priliku za izjednačenje, ali udarac Vladimira Đilasa sa nekoliko metara glavom završio je pravo u golmana Bobana Bajkovića.

U poslednjim sekundama nadoknade vremena, Evandro fantastičnim golom, sa ivice kaznenog prostora iskosa sa desne strane, duplira vođstvo gostiju i praktično rešava pitanje pobednika.

U 56. minutu viđena je lepa akcija Zvezde, Marko Vešović je srušen u kaznenom prostoru, ali se nije čula pištaljka glavnog arbitra.

Isti igrač u 63. minutu hvata lep volej iskosa sa desne strane, ali je za malo neprecizan u pokušaju da pogodi dalji ugao.

Mogli ste protiv Partizana, a protiv nas ne?

Budućnost zvanično tužila Zvezdu

Bez ograda na derbiju iduće srede!

Pet minuta kasnije ponovo je u akciji Vešović, ali njegov udarac sa oko 18 metara Šimić uspeva da odbrani.

Zvezda je nastavila da dominira i stvara prilike do kraja meča, a sigurno najbolju na utakmici propušta upravo Vešović pet minuta pre kraja, kada je posle asistencije Ninkova trebalo samo da podnemetne nogu na tri metra i pogodi gol, ali je to učinio traljavo.

Crveno-beli su osvajanjem tri boda smanjili zaostatak za Partizanom na dva boda, a aktuelni šampion svoju utakmicu 18. kola igra od 15 časova u Humskoj protiv OFK Beograda.

Kakvo je viđenje utakmice trenera Zvezde i mišljenje o postupku Andrije Kaluđerovića, pročitajte OVDE.

Jagodina - Crvena zvezda 0:2

(Jevtić 13, Evandro 45+2)

Rezultate utakmica koje su počele u 14:30, kao i izveštaje sa istih, pročitajte OVDE

Kako je završen meč između Partizana i OFK Beograda, pogledajte OVDE.