JSL: Remi u Humskoj, Zvezda druga

Izvor: B92, 16.Maj.2015, 17:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana i Novog Pazara odigrali su nerešeno 1:1, na proslavi titule crno-belih pred oko 15.000 gledalaca u Humskoj.

Partizan je pred početak 29. kola dobio pehar povodom osvajanja 26. titule prvaka, koju je overio u prošlom kolu.

U borbi za drugo mesto Crvena zvezda je kolo pre kraja obezbedila vicešampionsku poziciju pošto je savladala OFK Beograd na Vračaru sa 4:2, a Čukarički je poražen od Vojvodine sa 1:0, a Novosađani su ovim trijumfom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obezbedili mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Najzanimljivija je ipak borba za opstanak, a posle ove runde već prežaljenom Randičkom iz Kragujevca u drugoj ligi se pridružio Donji Srem koji je izgubio od Napretka sa 2:1 kod kuće i kolo pre kraja šampionata ima pet bodova manje od Kruševljana i Spartaka.

Subotičani su slavili na Banjici protov Rada sa 1:0, pa će tek u poslednjem kolu biti poznata ekipa koja će u baraž za ostanak u Jelen Superligi. Spartak i Napredak dele tu poziciju trenutno sa 31 bodom, a jedan više ima Jagodina koja je odigrala bez golova sa Radničkim u Kragujevcu.

Partizan je pred oko 15.000 gledalaca u slavljeničkoj atmosferi počeo opušteno, pa je već u 19. minutu Pavlović iznenadio Živkovića i pogodio za 1:0 direktno iz prekida sa leve strane. Crno-beli su se ipak konsolidovali do poluvremena. Izjednačio je Šaponjić u 44. minutu posle centaršuta Živkovića sa desne strane, Niković je glavom pogodio prečku, a Šaponjić je sačekao odbitak i zatresao mrežu.

U 52. minutu publika je ovacijama pozdravila Miroslava Vulićevića koji se vratio na teren prvi put od 18. oktobra prošle godine kada je pokidao ligamente kolena.

Do kraja meča Partizan je pokušao da stigne do gola i pobede, ali gosti su se odlično branili i na kraju su zasluženo osvojili bod protiv novog šampiona. Zanimljivo je bilo na samom kraju, iako je sudija produžio meč za dva minuta, već posle 30 sekundi nadoknade neko iz publike je označio kraj i tako je i bilo, pošto su navijači utrčali u teren.

Na stadionu na Vračaru u prvom poluvremenu igralo se otvoreno, nije bilo mnogo seckanja igre, a Zvezda je praktično iz prve šanse povela. U 34. minutu Lazović je iskoristio odlično dodavanje Ristića i uspeo je da prevari golmana Čupića.

Taj rezultat ostao je do poluvremena, a već u 51. minutu Zvezda je duplirala vođstvo. Gol je postigao Orlandić posle akcije Gavrića i Lazovića. U 55. minutu Zvezda je imala šansu, promašio je Gavrić, a u kontri je OFK Beograd smanjio golom Zarubice. Domaćinu je bilo potrebno samo tri minuta da izjednači, a u 58. minutu izjednačio je Cuckić.

Zvezda je odmah posle primljenog drugog gola krenula u ofanzivu, a u 65. minutu Lazovićje svojim drugim golom doneo novo vođstvo crveno-belima. Posle centaršuta Anđelkovića volej udarcem zatresao je mrežu domaćina. Do kraja utakmice Zvezda je overila trijumf golom Vukana Savićevića u 90. minutu.