Hokej: Novi poraz Zvezde

Izvor: B92, 21.Dec.2012, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hokej: Novi poraz Zvezde

U prvom meču sedmog kola prvenstva Srbije hokejaši Viteza savladali su u gostima Crvenu zvezdu rezultatom 7:0 (3:0, 0:0, 4:0).

Tri pogotka za ekipu Viteza postigao je Bogdan Janković, dva puta strelac je bio Marko Prokić, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Bojan Janković i Aleksa Despotović.

Vitezovi sa Novog Beograda su treću pobedu u šampionatu osigurali već u uvodnoj fazi meča. Prvo je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Prokić iskoristio dodavanje Bogdana Jankovića, da bi nedugo zatim gol postigao i mlađi Janković, Bojan. Slabu odbranu Zvezde u prvom delu Prokić još jednom kažnjava za ubedljivih 3:0 već sredinom prve trećine.

U narednih pola sata igre nije bilo golova, iako je i u tom periodu Vitez bio znatno opasniji. Tek sredinom poslednje trećine rezultat na semaforu je promenjen, kada je u roku od tri minuta Vitez uvećao prednost na velikih pet golova. Prvo je Bogdan Janković postigao svoj prvi pogodak na meču, da bi potom Despotović iskoristio odličnu akciju braće Janković za velikih 5:0.

U samoj završnici Bogdan Janković postiže još dva gola i tako kompletira ’het-trik’, za ubedljiv trijumf gostiju u ledenoj hali „Pionir“.

U drugom meču sedmog kola u Subotici igraju Spartak i Partizan. Utakmica NS Stars – Beograd je odložena.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.