Izvor: MozzartSport.com, 22.Jul.2021, 20:50

Hamarbi namignuo Čukaričkom, Selmani s tri gola ulepšao Milojevićevu evro premijeru (VIDEO)

Doskorašnji član stručnog štaba Crvene zvezde slavio sa Hamarbijem protiv Maribora

Nadamo se da će Čukarički u revanšu uspeti da savlada azerbejdžanski Sumgait i plasira se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Pokazali su Brđani u prvom meču da zaslužuju prolaz. Bili su bolji od rivala, koji je doputovao u Beograd s jasnim ciljem da ne primi gol. Trudili su se fudbaleri srpskog predstavnika >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << da probiju defanzivne blokove gostiju, konstantno napadali i imali nekoliko odličnih prilika, ali nisu uspeli. Ako ponove takvo izdanje u Bakuu, 29. jula, valjda će ih i sreća pogledati.

A, ako prođe Sumgait, naredni rival Čukaričkom, kako stvari stoje, biće Hamarbi. Šveđani su u prvom duelu sa Mariborom slavili kao domaćini 3:1. Bio je to debitantski nastup doskorašnjeg člana stručnog štaba Crvene zvezde, Miloša Milojevića na međunarodnoj sceni od kada je preuzeo zeleno-bele iz Stokholma.

Da zadovoljan ode kući pobrinuo se 24-godišnji Astrit Selmani, strelac sva tri gola za Hamarbi.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali onda čak tri u periodu od 56. do 64. minuta. Selmani je seriju započeo prodorom po levoj strani, zatim je Nino Žugelj lepo reagovao glavom na centaršut Marka Alvira, ali nerešen rezultat nije dugo pisao na semaforu. U 64. je Selmani vratio prednost domaćinima posle sjajne akcije Amoa i Ludvigsona.

Poslednji gol u meču stigao je s bele tačke. Za lepu prednost Hamarbija pred put u Sloveniju.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (PRVI MEČEVI)