HSV superioran protiv Tatrana

Izvor: B92, 05.Okt.2008, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši nemačkog HSV-a pobedili su slovački Tatran iz Prešova rezultatom 32:20 (14:8) na startu Lige šampiona.

Hamburški tim tako je izbio na prvo mesto u grupi D, u kojoj se takmiče još šampion Crvena zvezda i danski FC Kopenhagen. Danci su na startu pobedili Crvenu zvezdu na Banjici. U drugoj rundi Lige šampiona Crvena zvezda gostuje u Slovačkoj 11. oktobra.

Posle ujednačenog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << početka nemačka ekipa je serijom 4-0 stigla do prednosti od 9:4, posle koje se Slovaci nisu vraćali. Na poluvremenu bilo je plus šest, a dvadeset minuta pre kraja domaćin je vodio 20:10.

Do kraja utakmice Martin Švalb ukazao je priliku svim igračima, i svi su se upisali u strelce.

O ekipi HSV-a više čitajte u našoj analizi rukometne Bundeslige.