EL: Zvezda do četvrtog trijumfa, zgažen Lijetuvos Ritas

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Dec.2013, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lijetuvos Ritas – Crvena zvezda Telekom 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)
Dvorana: „Simens Arena“ u Viljnusu. Gledalaca: 3.350. Sudije: Ankarali (Turska), Kjari (Italija), Perea (Španija).
LIJETUVOS RITAS: Babrauskas 4, Palasios 26, Seibutis 4 (4 as), Glinijadakis, Gecevičijus 16, Orelik, Daudel 10, Kuk, Bendzijus, Songaila 9, Jelovac 6 (7 sk).
CRVENA ZVEZDA TELEKOM: Cvetković 4, Lazić, Blažič 10 (6 sk), Simonović 6, Marjanović 25 (11 sk), Radenović 6, Katić 10, Ristić 2, Tejić 4, Nelson 12, Dženkins 9 (4 as), Šilb 11.
(FOTO: Evroliga)
Crvena zvezda Telekom je odigrala drugu uzastopnu utakmicu bez rezultatskog značaja u Evroligi i opet slavila ubedljivo, u poslednjem kolu prve faze tog takmičenja.
Crveno–beli su igrali rasterećeno protiv Lijetuvos Ritasa od početka duela što se ogledalo i u rezultatu – 12:0. Litvanski tim je prve poene postigao u trećem minutu.
Zvezda je nastavila u tom stilu do kraja meča i iz četvrtine u četvrtinu uvećavala prednost, uz sjajnog Bobana Marjanovića koji je odigrao jedan od mečeva karijere i to baš u danu kada se pominje njegov prelazak u Makabi.
„Bobi“ je u prvoj četvrtini postigao 13 poena uz čak osam skokova i to za sedam minuta, a do poluvremena imao na svom kontu 19 koševa (9–11 iz igre).
Trener crveno–belih Dejan Radonjić zbog ubedljivog vođstva svoj ekipe, dao je veliku minutažu „klincima“ Tejiću i Ristiću.
Tejić je igrao skoro 15 minuta (4 poena, 2–2 za dva, 2 skoka i asistencija) i to najviše u drugoj četvrtini, dok je Ristić je dobio priliku od osam i po minuta u trećoj i poslednjoj deonici i postigao dva poena (0–1 iz igre, 2-2 bacanja) i imao dve uhvaćene lopte.
Zvezda je imala šut za dva poena iz igre u prvih 20 minuta 21–27 što je čak 77 posto, pa i ne čudi plus 21 na poluvremenu (51:30). Crveno–beli su imali prednost i u skokovima – 20:9.
Serijom od 10:0 u trećoj četvrtini, Zvezda je otišla na plus 29 (63:34), a polovinom te deonice i na plus 35 (73:38).
Katić je odlično zamenio Marjanovića, a posle dužeg vremena i Šilb je odigrao dobru partiju uz samo dve izgubljene lopte, a dvocifreni su bili još Blažič i Nelson.
Marjanović je završio utakmicu sa 25 poena (11-13 iz igre), 11 skokova, tri asistencije i blokadom za indeks 33.
Lijetuvos Ritas je do kraja meča smanjio zaostatak i završio duel sa pristojnih minus 24.
GRUPA D
Lijetuvos Ritas – Crvena zvezda 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)
Laboral – Lokomotiva 84:71 (20:27, 21:20, 16:11, 27:13)
Četvrtak:
Panatinaikos – Makabi 55:68 (14:23, 13:13, 8:22, 20:10)
Tabela: Makabi 8-2, Laborral i Lokomotiva po 6-4, Panatinikos 5-5, C. zvezda 4-6, Lijetuvos Ritas 1-9.
Pogledaj vesti o: Evroliga