EK: Sjajni Reglend i Faje za Zvezdinih 3/0

Izvor: N1 televizija, 16.Okt.2018, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde pobedom protiv Andore 85:79 u dvorani "Aleksandar Nikolić" zadržali su maksimalan učinak u grupi A Evrokupa posle tri kola.

U utakmici sa mnogo oscilacija na obe strane srpski tim je u odlučujućim trenucima bio bolji i najviše zahvaljujući raspoloženom Džou Reglendu i Muhamedu Fajeu zadržao maksimalan učinak u svim takmičenjima (5/0).

Reglend je meč završio sa 24 poena (4/5 za tri, 5/8 za dva), uz 3 skoka, 8 asistencija, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << ali i 6 izgubljenih lopti za31 minut, dok je Faje upisao 18 poena (3/5 za tri, 7/ slobodna bacanja), 11 skokova, 2 asistencije i 3 ukradene lopte.

⚪ @EuroCup R3 #CZVAND#7DaysEuroCup#WeAreTheTeam#kkczpic.twitter.com/TTwonSYAjr

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Breši, dok Andora dočekuje nemački Ulm.

U grupi A Galatasaraj je u Istanbulu bio bolji od Breše sa 84:76, a večeras igraju još Ulm - Monako. Tabelu pogledajte OVDE.

Meč uživo pratite na sajtu Sport kluba.

Tok utakmice:

Andora je povela košem Vitalija sa 2:0, ali je Zvezda odgovorila serijom 8:2 - Cirbes zakucavanje i dve trojke Regnelda za 8:4 u 4. minutu.

Crveno-beli su u tim trenucima zaigrali mnogo čvršće u odbrani, pogodio je i Beron, potom i Cirbes za 12:4 (6. minut), a nalet domaćeg tima prekinuo je Enis.

Dve brze trojke za Andoru postigli su Šurna i Vitington i u 8. minutu prednost Tomićevog tima skoro se porpuno 'istopila' - 14:12. Trojkom Jelineka gosti su prvi put posle startnih 2:0 ponovo poveli 15:14 (9. minut).

Prva četvrtina završena je rezultatom 17:16 za Andoru.

1Q J3 @EuroCup@kkcrvenazvezda 16-@morabancandorra 17

(O no...perquè ho tornen a mirar).#MaiPorpic.twitter.com/rIqaiQWpi7

Druga četvrtina počela je još jednom trojkom Jelineka, uz dodatno slobodno bacanje za 21:16 u 11. minutu. Trojkom Luza gosti su u 12. minutu imali i maksimalnih +8 (24:16).

Zvezda je već nekoliko minuta u kontra ritmu, a publiku je probudio Dobrić trojkom za 26:21 u 14. minutu na asistenciju Reglenda. Amerikanac je ubrzo pogodio uz dodatno slobodno bacanje za potpun povratak (26:24), a Reglend je u sledećem napadu upisao prvu trojku za povratak Beograđana u vođstvo 27:26 (15. minut).

Raspoloženi Reglend je svom timu doneo 31:27 u 16. minutu, ali je Andora ponovo imala odgovor i trojkama Jelineka i Vitingtona ponovo je preuzela prednost - 33:31 u 17. minutu.

U finišu prvog poluvremena sjajnu minijaturu je imao mladi Aleksa Radanov koji je za manje od 30 sekundi pogodio dve trojke - 39:33 (19. minut). Dobar period i seriju od 13:0 krunisao je Reglend novom trojkom i poenima u poslednjim trenucima prvog dela meča za maksimalnih 44:33.

End ↔ End for @kkcrvenazvezda!

Maik Zirbes with the block before @jragz1 drains the 3! #7DAYSMagicMomentpic.twitter.com/lRREoBiJfB

Reglend je u prvih 20 minuta postiga 13 poena, uz 5 asistencija, a ubacio je dve od ukupno sedam trojki svog tima iz 12 pokušaja. I gosti su do poluvremena ubacili sedam trojki, ali iz 14 šuteva, od toga Jelinek tri od tri.

Raspooženi Reglend je nastavio u istom ritmu i na startu drugog poluvrmena. Njegovim poenima srpski tim je došao do +14 (49:35, 22. minut), ali je onda usledio nešto lošiji period igre domaće ekipe.

Serijom 12:0 Andora se vratila i u 26. minutu na semaforu je pisalo 49:47. Nalet gostiju prekinuo je Odžo koji je poentirao posle više od četiri minuta posta Tomićevog tima.

Zvezda je nekako uspela da pronađe pravi ritam, poentirala je preko Reglenda i Odža za 58:52 u 29. minutu.

@kkcrvenazvezda's Michael Ojo rises high to throw down Filip Covic alley-oop!#7DAYSMagicMomentpic.twitter.com/XQgBe4FL8u

Vitington je u poslednjim trenucima treće četvrtine pogodio treću trojku iz isto toliko pokušaja za 60:58 pred poslednji period.

Zakucavanjem Fajea u kontri Pionir se 'probudio', a trener gostiju je morao da traži tajm aut - 67:62 (32. minut). Faje je u 34. minutu postigao izuzetno bitnu trojku uz dodatno slobodno bacanje i crveno-beli su se 'odlepili' na 71:64.

Na dva i po minuta pre kraja crveno-beli imaju 8 poena viška - 80.72. Zvezda je potom imala 3 na 1, ali je odigrala brzopleto, međutim, ni gosti nisu bili ništa bolje. Četiri konfuzna napada, po dva na obe strane, a do kraja meča je još samo 8 sekundi.

Odličnu partiju i treći trijumf Zvezde stavio je Reglend trojkom 59 sekundi pre kraja - 83:74, ali je Andora ponovo imala šansu, međutim Jelinek kod rezultata 83:79 nije najbolje reagovao.

Sa linije penala Faje je oba puta bio precizan 18 sekundi pre kraja za konačnih 85:79.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.