Izvor: RTS, 31.Jan.2011, 13:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džajić negirao krivicu
Bivši čelnik Crvene zvezde Dragan Džajić negirao krivicu na optužbe da je nelegalno prisvojio novac od transfera fudbalera. O optužnici će se izjasniti i Vladimir Cvetković, Miloš Marinković i menadžer Ranko Stojić.
Na početku suđenja za nelegalno prisvajanje novca od transfera fudbalera, bivši čelnik Crvene zvezde Dragan Džajić izjavio je da nije kriv i da su navodi iz optužnice netačni.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
"Ne priznajem krivicu. Nisam kriv i ništa nezakonito nisam uradio. Sve sam radio po zakonu i ničije pare nisam uzeo", istakao je Džajić, iznoseći svoju odbranu na početku suđenja njemu i Vladimiru Cvetkoviću, pred Višim sudom u Beogradu.
Pored Džajića i Cvetkovića, optuženi su i Miloš Marinković i menadžer Ranko Stojić.
Oni se terete da su zloupotrebom službenog položaja prisvojili 7,12 miliona evra, osam i po miliona nemačkih maraka i dva miliona američkih dolara od transfera četiri fudbalera Crvene zvezde.
Prema navodima optužnice, Džajić, Cvetković i Marinković su, od jula 2001. godine do marta 2002. godine, iskoristili odgovorne položaje kako bi transferom Gorana Drulića iz Zvezde u špansku Saragosu nelegalno prisvojili 5,12 miliona evra.
Prema navodima optužnice, oni su, od prelaska Perice Ognjenovića iz Crvene zvezde u španski Real Madrid, prisvojili dva miliona dolara, tako što su sa španskim klubom dogovorili transfer vredan četiri miliona dolara, pri čemu je Real na Zvezdin račun trebalo da uplati tri miliona, a još milion na račun Ciriške banke, za koji se ispostavilo da pripada Cvetkoviću.
U januaru 2000. godine, Real je Zvezdi uplatio dva miliona dolara, a trojica optuženih su, kako se navodi u optužnici, falsifikovali fakturu na osnovu koje je španski klub treći milion uplatio na račun Komercijalne banke, koji ne pripada Zvezdi.
Džajić i Cvetković terete se da su, od maja 1998. godine do jula 1999. godine, oštetili klub za 3,5 miliona maraka zloupotrebama u prodaji Zorana Njeguša španskom klubu Atletiko Madrid.
U optužnici se navodi da su, 2000. godine, predsednik Džajić i Ranko Stojić, kao ovlašćeni FIFA menadžer i vlasnik preduzeća "Pro ejdžensi", oštetili klub za dva miliona maraka prilikom prelaska fudbalera Ivana Dudića u portugalsku Benfiku.
Džajić, Cvetković i Marinković uhapšeni su 5. februara 2008. godine i u pritvoru su bili pet meseci, do početka jula.

















