Izvor: Politika, 06.Feb.2011, 01:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Crveno–beli” odlični u prvih četvrt časa
U Antaliji: Crvena zvezda – Spartak (Trnava) 2:1
Specijalno za Politiku
Antalija – U drugoj proveri na priremama u Turskoj, fudbaleri Crvene zvezde su juče pobedili slovačkog prvoligaša Spartak iz Trnave – 2:1 (2:1). „Crveno–beli” su bili odlični u prvih četvrt časa igre, odnosno do primljenog gola, posle čega nisu više bili toliko opasni. Najbolji utisak je ostavio Kolumbijac >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Borha, asistent kod prvog gola, koji je već na početku utakmice s oko dvanaest metara postigao centarfor Kaluđerović. Zvezda je udvostručila prednost golom Brazilca Evandra, koji se posle duge akcije najbolje snašao ispred protivničkog gola.
Posle greške Tošića, a potom izostanka reakcije Adija, Slovaci su zatresli mrežu mladog reprezentativca Srbije Dmitrovića, koji je u toj situaciji mogao i bolje da reaguje.
Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki je posle utakmice uzjavio da je zadovoljan igrom, pogotovo u prvom poluvremenu. On je u finišu utakmice dao šansu samo trojici igrača, tako je je većina onih koji su igrali na terenu provela svih 90 minuta. Pored Borhe, pohvale zaslužuje i mlađani Mijailović, zbog još jedne dobre partije.
– Moramo još da podignemo fitičku spremnost, a kada i to bude u redu, biće sve onako kako želimo – optimista je Prosinečki.
U predigri, zvanična Zvezdina filijala Sopot je poražena od austrijskog trećeligaša Horna s 3:1.
Teren hotela „Kalista” u Antaliji. Gledalaca: 50. Sudija: Stefanski (Poljska). Strelci: Kaluđerović u 5. i Evandro u 23. za Crvenu zvezdu, a Kone u 25. minutu za Spartak. Žuti karton: Mijailović (C. zvezda).
Crvena zvezda je igrala u sledećem sastavu: Dmitrović, Ninkov, Reljić, Adi, Tošić, Mijailović, Evandro, Kadu, Koroman, Borha, Kaluđerović. Iagrali su još: Bogdanović, Perović, Binić.
L. Delić
objavljeno: 06.02.2011







