Izvor: Politika, 11.Nov.2010, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda u polufinalu

BEOGRAD – Fudbaleri beogradske Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su večeras savladali zemunski Teleoptik sa 2:1 (0:1).

Na stadionu Crvene zvezde, pred oko 5.000 gledalaca, utakmicu je sudio Dejan Dimitrijević iz Loznice.

Strelci su bili Antelj u 22. minutu za Teleoptik, a Kaluđerović u 48. i 89. minutu za Zvezdu.

Žuti kartoni: Milovanović, Koroman i Vešović (C. >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << zvezda); Ostojić, Pilica i Popara (Teleoptik).

Danas su se u popodnevnom terminu za polufinale plasirale još ekipe Vojvodine, Sloboda Point Sevojno i ......

Crvena. zvezda: Stamenković - Ninkov, Micić, Adi, Ignjatijević - Isah (Savio), Milovanović - Kadu (Vešović), Koroman (Slavoljub Srnić) - Trifunović, Kaluđerović.

Teleoptik: Petrović - Pilica, Ostojić, Miljković, Stević - Popara (Jovanović), Ranđelović - Đoković, Lukić (Jojić), Aškovski - Antelj (Trujić).

Fudbaleri Crvene zvezde su se kroz iglene plasirali među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije. Bili su nadomak provalije, ali je iskustvo i, na kraju, kvalitet, ipak, prevagnulo, da u poslednjim trenucima regularnog susreta izbegnu rulet poziciju - izvođenje penala.

Teleoptik je bio mnogo bolji tim u prvih 45 minuta, kada je preko kontranapada i sigurnom igrom na sredini terena potpuno neutralisao svaku opasnost od domaćih fudbalera.

U drugom poluvremenu došlo je do preokreta prvenstveno zahvaljujući ranom pogotku koji je postigao Kaluđerović u 48. minutu.

Junak utakmice bio je golman Teleoptika Nikola Petrović, koji je nekoliko puta sjajno intervenisao i sprečio Crvenu zvezdu da mnogo ranije osigura plasman u polufinale.