Crvena zvezda - Makabi 38:34 (poluvreme)

Izvor: Večernje novosti, 05.Mar.2015, 22:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DRUGA ČETVRTINASlično kao na početku meča, ponovo uvodni momenti protiču u greškama na obe strane, s tom razlikom što poenterski drugi period otvaraju gosti. Kalinić trojkom vraća Zvezdu na minus jedan - 22:21, 13. minut. Crveno-beli su samo delimično kaznili dva promašena bacanja Skorcijanitisa, pošto je Dženkins promašio dodatno slobodno bacanje posle poena uz faul. Sa vezana tri vezana poena Kalinića (promašio jedno slobodno bacanje) Zvezda ponovo vodi - 26:24, 15. minut.Početničkim >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << greškama crveno-beli vraćaju Makabi rezultatski u igru, tek pošto su uspostavili kontrolu igre. Najpre su dozvolili rivalu na plus četiri, čak četiri skoka u napadu, da bi posle trojke Dženkinsa za plus pet i odlične odbrane, najpre Kalinić izblokiran u kontranapadu, da bi u nastavku akcije na isti način kažnjena nonšalancija Vilijamsa. Pargo sve kažnjava trojkom za minus dva Izraelaca - 33:31 u 18. minutu.Uspeli su crveno-beli u samoj završnici prvog poluvremena da smirenom igrom na veliki odmor odu u plusu. Kalinić je vratio trojku na trojku Parga, čime je ulio dodatno samopouzdanje saigračima da bez većih problema trijumfalno završe prvih dvadeset minuta susreta s prvakom Evrope - 38:34.PRVA ČETVRTINASusret u polupraznoj "Komban areni" je počeo s promašajima na obe strane. Zvezda je sa četiri vezana poena Blažića i košem Marjanovića povela sa 6:0 u 3. minutu, da bi Izraelci brzo došli na minus jedan posle trojke Smita.Trojkom Dangubića Zvezda je odbila nalet Makabija, koji je serijom 7:0 na kratko preuzeo vođstvo. Na polovini prve deonice crveno-beli vode sa 11:9. Prilično izjednačena igra u prvoj deonici, posle nešto efikasnijeg početka Zvezde, koja trojkom Dženkinsa vodi sa 14:11 u 8. minutu susreta. Sa dve trojke u poslednjih 40 sekundi prve četvrtine Makabi dolazi do dva poena viška posle prvih 10 minuta igre (20:18).Meč Crvene zvezde i Makabija nema nikakav rezultatski značaj za srpsku ekipu, ali to ne znači da će se tek tako skloniti i pustiti rivala. Izabranici Dejana Radonjića u četvrtak uveče proslavljaju 70. rođendan sportskog društva i pokušaće da "pokažu zube" šampionu Evrope.U prvom meču ovih ekipa u Tel Avivu je slavio Makabi (78:67), dok je u poslednjem meču ovih timova u Beogradu "ponos Izraela" jedva došao do pobede (78:76).Dešavanja sa meča pratite na sajtu "Novosti".

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.