Cedeviti drama u Novom Mestu

Izvor: B92, 04.Jan.2014, 18:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Cedevite nastavlja da prati Crvenu zvezdu, ostvarila je 11. pubedu u ABA ligi nadigravši Krku 65:64 u Novom Mestu.

Krka je vodila 61:60 u poslednjem minutu, ali je Jasmin Hukić izgubio loptu dok su Ivan Ramljak i Marino Baždarić poentirali i odveli Zagrepčane na nedostižnih 65:64.

Goste je tokom meča predvodio 19-godišnji centar Jusuf Nurkić sa 14 poena i 5 skokova, Baždarić je dodao 13 (5/6 iz igre), a Alan Rej 12 poena. Krku je 'nosio' momak koga želi Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << NIS, Edo Murič sa 12 poena.

Ekipa Aleksandra Džikića je odlično otvorila meč, povela 7:0, te posle prvog perioda imali pet poena prednosti (23:18). Međutim, domaćin nije uspeo da napravi veći iskorak, pa je na poluvremenu bilo 36:32.

Egal borba nastavljena je i u drugih 20 minuta, Krka nije mogla preko +5, da bi pred poslednji period Cedevita preokrenula na 50:49. I dalje se igralo koš za koš, gosti stiču 58:55, ali Krka serijom 5:0 preokreće u svoju korist.

Ipak, nakon što je Ramljak postigao koš uz dodatno bacanje, iskusni Hukić gubi loptu, a Baždarić postiže novi koš za nedostižnih 65:61. Murič u poslednjem napadu pogađa trojku i postavlja konačan rezultat.

Cedevita je ostvarila treću pobedu u nizu u ABA za skor 11-4, dok je Krka doživela drugi uzastopni poraz i ostala na 6-9.