ČELENDŽ KUP: Zvezda u osmini finala posle zlatnog seta

Izvor: Sportski Žurnal, 17.Dec.2013, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CRVENA ZVEZDA – VOLEJ ZALAU 3:0 (25:13, 26:24, 25:22, zlatni set 15:11)
Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 450. Sudije: I. Šimpl (Slovačka), T. Kuč (Belgija). Trajanje meča: 87 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 4, Stoilović 12, Koprivica 9, Milutinović 5, Petković 33, Vuculjević 4, Vujić (libero, 20 prijema), R. Jovanović, N. Jovanović. Nisu igrali: Stoković, Perić, Gmitrović. Trener: Duško Nikolić.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << /> VOLEJ MUNISIPAL ZALAU: Dau Bosko 10, Mihalčea 5, Nađ 12, Lamb, Bala 7, Georgica 3, Feher (libero, 19 prijema, 2 gr), Birau 10, Georgesku, Čerbeleaca. Nisu igrali: Škorić, Tebiješ. Trener: Marsel Aurel Vlajku.
(FOTO: N. Negovanović)
Crvena zvezda je u velikom stilu izborila plasman u osminu finala Čelendž kupa, pošto je savladala rumunskog predstavnika Volej Munisipal iz Zalaua 3:0 u „regularnom“ delu meča, a onda i sa 15:11 u zlatnom setu, koji je i odlučivao o putniku u narednu rundu.
Potpuno zasluženo mlada ekipa Duška Nikolića dočekaće 2014. godinu u Evropi posle poraza od 3:0 u Rumuniji.
Momci u crveno–belim dresovima su lako slomili Rumune u prvom periodu. Gosti su ostali na samo trinaest poena i to mnogo govori.
U završnici drugog seta bila je ni malo prijatna situacija za igrače i navijače domaćina. Vodili su Rumuni 23:19, imali i tri set lopte pri rezultatu 24:21, ali je veliko Zvezdino srce serijom od 5:0, preokrenulo i ovaj set i, ispostaviće se kasnije, kompletan meč u svoju korist.
U trećem periodu, kratko je trajao otpor Rumuna. Zvezda je u završnicu ušla sa pet poena prednosti i uspela na kraju da realizuje treću meč loptu, a onda se pristupilo „odbojkaškim penalima”, igranju zlatnog seta.
Od uvodnih 6:3 Zvezda nije ispuštala prednost do kraja meča.
Zvezda će u osmini finala igrati sa pobednikom dvomeča Šomon (Francuska) – Krimsoda Krasnoperekopsk (Ukrajina).
S obzirom na rezultat prvog meča, odigranog u Ukrajini, francuski Šomon je jako blizu dvomeča sa srpski šampionom.
Ekipa koju sa klupe vodi Nikola Matijašević, a igra Miloš Terzić, savladala je kao gost ekipu Krasnoperekopska sa 3:2.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda