Izvor: Sportski Žurnal, 08.Dec.2012, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Budućnost – Crvena zvezda Diva 72:63 (18:14, 20:12, 15:10, 19:27)
Dvorana: Morača. Gledalaca: 3.900. Sudije: Muhvić, Boltauzer, Petek.
BUDUĆNOST: Mihailović 1, M. Popović 14, M. Milošević, S. Milošević 8, Mugoša, Li 22, Vitkovac 4, Bunić 6, A. Popović 7, Ivanović 8, Ivanov, Bost 2.
CRVENA ZVEZDA DIVA: Cvetković 2, Braun 2, Subotić 2, Rakočević >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 18, Mitrović, Lazić, Simonović 4, Savović 12, Katić 9, Radivojević 5, Nelson 7, Skot 2.
Budućnost je prekinula Zvezdin niz od 11 pobeda u svim takmičenjima (šest u ABA ligi) i slavila u “Morači” sa 72:63.
Krajnja razlika je mala u odnosu na to kako se odvijao meč, jer su crveno–beli tri četvrtine igrali katastrofalno, dok su Podgoričani u pojedinim momentima delovali superiorno.
Zvezda je bila neprepoznatljiva u većem delu utakmice. Nakon vođstva od 6:2, sve je krenulo nizbrdo po crveno–bele. Očajan šut i još lošija odbrana, uz izgubljene lopte u trenucima kada je trebalo držati rezultatski priključak su obeležja igre gostiju.
Budućnost je u prvom poluvremenu imala dve bitne serije. Onu od 7:2 u prvoj četvrtini i 11:2 u drugoj, kojom je otišla na plus 12, razliku koju je imala u više navrata u prvih 20 minuta i sa kojom je otišla na veliki odmor – 38:26.
U prvoj četvrtini sjajan je bio Džerald Li, koji je bio nerešiva enigma za Raška Katića, a centar Zvezde je osim u odbrani, i u napadu išao iz greške u grešku.
Podgoričani su ušli stegnuto u meč, ali im se u drugoj četvrtini „opustila“ ruka, pa su pogodili dve bitne važne trojke, a prodorima su koristili veliku „rupu“ u Zvezdinom reketu, posebno Strahinja Milošević posle čijeg zakucavanja uz faul je proključala „Morača“.
Trener crveno–belih Vlada Vukoičić bio je izuzetni ljut na Damarkusa Nelsona zbog loše organizacije napada i Borisa Savovića koji je imao odličan učinak u skoku, ali je nakon uhvaćenih lopti u napadu često „bežao“ od koša. U ekipi Zvezde u prvom poluvremenu istakao se jedino Igor Rakočević.
Zvezdina agonija nastavila se i u nastavku. Nakon što su ubacili svega 26 poena u prvom poluvremenu, za četiri minuta u trećoj četvrtini postigli su samo dva koša, dok je Budućnost nastavila da „sipa“. Ponovo je proradio Li, domaći su napravili serijua od 16:4 za fantastičnih +22 (50:28).
Prosto rečeno, apsolutno ništa nije polazilo za rukom košarkašima iz Beograda. Upropaštene kontre, promašena slobodna bacanja i ziceri, jako malo otvorenih šuteva i to sve u trenucima kada su crveno–beli imali prilike da uhvate rezultatski priključak.
Neverovatno deluje podatak da Budućnost nije postigla koš četiri minuta u trećoj deonici, a da se razlika domaćih nije spustila ispod 15 poena razlike. Zvezda jeste napravila u tom periodu seriju od 7:0, ali nedovoljno da se pripreti raspoloženom domaćinu.
Na startu poslednje četvrtine usledila je nova serija Budućnosti od 9:1, kojom su se popeli na plus 23 (59:36), pogodivši iza linije 6,75 kada god je trebalo iako su generalno loše šutirali za tri poena (7–24). Zvezda je prvu trojku ubacila tek u 36. minutu (Rakočević).
Činilo se da će domaći košarkaši bez problema privesti meč kraju, obzirom na očajne procente šuta gostiju i sjajna rešenja Podgoričana u napadu, ali Zvezda je napravila seriju od 14:4 i spustila se dva minuta pre kraja na minus devet (66:58).
Ipak, nezaustavljivi Li je vezao četiri poena i to je bio i definitivan kraj nadanja gostiju.