Izvor: MozzartSport.com, 22.Avg.2021, 06:14

Borha izgubio mesto u timu, Valensija pogodio u 12. sekundi, Miljonariosu derbi sa Independijenteom (VIDEO)

Nekadašnji napadač Crvene zvezde posle serije promašaja u prvih pet kola, večerašnji okršaj presedeo na klupi za rezervne igrače - 4:2

Tri puta, od ukupno pet mečeva na startu kolumbijskog šampionata, Kristijan Borha je bio starte u ekipi Atletiko Huniora, ali gola nije bilo, pa je nekadašnji napadač Crvene zvezde ostao bez mesta u timu pred današnji meč sa Onse Kaldasom. Mesto startnog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << špica zauzeo je vremešni Karmelo Valensija, koji je na Borhinu nesreću pogodio već u 12. sekundi utakmice. Na kraju, ekipa Artura Rejesa slavila je sa 4:2, a Borha je čitav meč presedeo na klupi za rezervne igrače.

Utakmicu punu preokreta na kraju je prelomio odlično vezista domaćeg tima, Fredi Insterosa, koji je pogocima u 67. i 76. minutu i definitivno razrešio pitanje pobednika i doneo zaslužene bodove domaćem timu.

Hunior je bio dominantan tokom čitave utakmice, ali je dozvoljavao protivniku da se čak dva puta vrati u život. Za to je bio zaslužan iskusni vezista Huan Perez, koji je prvo u 34. minutu poništio Valensijin gol, a na isteku časa igre i onaj koji je u 36. minutu dao Danijel Rosero. Oba puta katastrofalno je reagovala domaća odbrana.

Ipak, svaki put kada se Onse Kaldas vraćao, domaći tim je dodatno dodavao gas, što je na kraju rezuliralo zasluženim slavljem. Domaćinu je ovo bila druga pobeda u sezoni, posle tri vezana remija, dok su gosti doživeli četvrti poraz.

Miljonarios je u derbiju očitao lekciju Independijenteu iz Medeljina i nastavio jurnjavu Atletiko Nasionalom na vrhu tabele (2:0).

Gosti su gotovo tokom čitavog toka utakmice bili potpuno bezopasni po gol domaćina, dok je sa druge strane Miljonarios u idealnim trenucima kažnjavao greške protivničke odbrane.

Prvi je u tome uspeo Andres Ljinas u 29. minutu, dok je konačan rezultat postavio Fernando Uribe u poslednjim trenucima utakmice.

KOLUMBIJA 1 - 6. KOLO