Berardi torpedovao tužni Milan, pobede Juvea, Rome i Napolija (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 12.Jan.2014, 15:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da je Milan u ozbiljnim problemima i da posrće iz dana u dan svedoči i ovaj poraz od Sasuola. Dugo će navijači Milana pamtiti Domenika Berardija, četvorostrukog strelca protiv Rosonera…
(FOTO: AP)
Sve je počelo dobro po Milan, vođstvo od 2:0 posle 20 minuta igre. Robinjo i Baloteli su bili strelci. Zatim je Berardi praktično ugasio sve nade gostiju o bodovima. U periodu od 15. do 47. napadač je četiri puta savladao Abijatija.
Do kraja susreta, Montolivo je ublažio poraz Milana golom u 86. minutu.
U prvom nedeljnom meču Serija A, duelu Torina i Fiorentine, nije bilo golova. Strelci nisu bili raspoloženi u podnevnom terminu, pa su mreže ostale netaknute, a po bod za obe strane je najpravedniji ishod.

(FOTO: Republika)
Za domaće je čitav meč odigrao Nikola Maksimović, a za goste Nenad Tomović. Oba bivša igrača Crvene zvezde su posao u defanzivi odradili veoma dobro.
Aktuelni šampion Italije torinski Juventus hita ka odbrani titule.

Cagliari 1-4 Juventus (All Goals) ourmatch.net by ourmatch
Stara dama je i deveti put zaredom slavila u Seriji A, a ovog puta bolja je bila od Kaljarija na Sardiniji sa 4:1.
Domaćin je u 21. minutu ipak prvi došao do gola, a strelac je bio Pinilja. Nije Juventusu trebalo mnogo vremena da se vrati u igru.
Do poluvremena Ljorente je posle centaršuta Lihštajnera glavom loptu poslao u mrežu.
Dosta se čekalo na novi gol, a onda na Markizio prelepim udarcem šalje loptu u desno rašlje i u 73. minutu Juventus vodi sa 2:1.
Samo tri minuta kasnije Stara dama postiže još jedan Evrogol, a strelac je po drugi put Ljorente. Konačnih 4:1 postavio je Lihštajner u 80. minutu.
Roma je uspela da se oporavi od prošlonedeljnog poraza od Juventusa i da pobedi na Olimpiku Đenovu sa ubedljivih 4:0.
Vučica je utakmicu rešila već u prvom poluvremenu, posle kojeg je vodila sa tri gola razlike.
Prvi gol pao je u 23. minutu, a strelac je bio Florenci. Nije prošlo mnogo vremena, a Roma je već vodila sa 2:0, ovog puta je kapiten Toti savladao Perina.

All Goals – Roma 4-0 Genoa – 12-01-2014 Highlights by The-Best-Games
Dva minuta pre kraja prvog dela igre Brazilac Maikon je zatresao mrežu gostiju.
U drugom poluvremenu se ništa nije promenilo, Roma je držala loptu, napadala i već u 53. minutu da posle Totijevog kornera preko Benatije postigne i četvrti gol.
Do kraja meča rezultat se nije menjao. Pobeda Rome se nije dovodila u pitanje tokom celog meča, jer je na kraju utakmice imala čak 22 šuta na gol protivnika, a Đenova nijedan.
I trećeplasirani Napoli je došao do pobede, pošto je slavio na gostovanju Veroni sa 3:0.
Strelci za Napoli bili su Mertens u 27, Insinje u 72. i Džemaili u 76. minutu meča.
Semafor 19. kola Serije A:
Torino – Fiorentina 0:0
Atalanta – Katanija 2:1 (Denis 67. jedanaesterac, Moralez 86 – Leto 89)
Kaljari – Juventus 1:4 (Pinilja 21 – Ljorente 31, 76, Markizio 73, Lihštajner 80)
Verona – Napoli 0:3 (Mertens 27, Insinje 72, Džemaili 76)
Roma – Đenova 4:0 (Florenci 25, Toti 30, Maikon 43, Benatija 53)
Sasuolo – Milan 4:3 (Berardi 17, 28, 41, 47 – Robinjo 9, Baloteli 13, Montolivo 86)
Livorno – Parma 0:3 (Paladino 2, Amauri 86, 90+3 penal)
Bolonja – Lacio 0:0