Bašić: Nije Miljković Srbija

Izvor: Sportski Žurnal, 09.Jul.2011, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bašić: Nije Miljković Srbija

Po kvalitetu i rejtingu, selekcija Turske je daleko iza Srbije, ali ove godine Turci su dobili najveće pojačanje u selektoru Veljku Bašiću.

Upravo je iskusni 53-godišnji stručnjak sa naših prostora samo 24 časa pred okršaj sa Srbijom, još jednom ponovio očekivanja od ovog meča, ali i celog Šampionata:
Imamo dosta interesantnu grupu, u kojoj je Srbija sigurno najveći favorit. Mi se okrećemo Austriji i Sloveniji. Mislim da Austriju možemo dobiti samim tim i proći u drugi krug. Biće to prvi put u istoriji muške turske odbojke da smo u drugoj fazi takmičenja – podvlači Bašić.
Rezultatski gledano, niko u taboru Turske ne očekuje senzaciju u duelu protiv Srbije. Na pitanje, za šta može da posluži meč protiv treće ekipe na svetu Bašić ističe:
Kada Evropsko prvenstvo počne nema kalkulacija. Mi moramo da pokažemo određeni progres koji smo napravili tokom ove sezone. Srbija je izuzetno jaka ekipa. Mi ćemo ući potpuno otvoreno sa idejom da ih napadnemo jakim servisom.
Da li je Srbija Ivan Miljković ?
Ivan je jedan od najboljih igrača na svetu, glavni oslonac tima, ali odbojka je kolektivan sport. Ponavljam da je Srbija jako dobra, uigrana ekipa sa izuzetnim stručnim štabom – rekao je na kraju razgovora Veljko Bašić.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.