Izvor: B92, 02.Nov.2013, 16:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABA: Radničkom "stotka" od Solnoka
Prvi srpski tim koji izlazi na teren u šestoj rundi ABA lige je Radnički, koji igra u Mađarskoj sa Solnokom, na dva minuta do kraja, 89:84 za Solnok.
Izabranici Mute Nikolića su u prošlom kolu lako savladali Union Olimpiju na domaćem terenu sa 81:66 i trenutno zauzimaju šestu poziciju sa skorom 3-2.
Sa druge strane, Solnoku je ovo drugi uzastopni duel sa srpskim klubom, pošto je u prošlom koju gostovao Crvenoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zvezdi Telekom od koje je izgubio rezultatom 90:64.
Tekstualni prenos meča po četvrtinama možete pratiti na našem sajtu.
Ekipe počinju utakmicu sa petorkama:
Solnok: Voren, Rakić, Vojvoda, Oliver, Lorant
Radnički: Marinović, Sili, Balmazović, Kalinić, Jaru.
Kao po običaju, predvodnik Radničkog u prvoj četvrtini bio je centar Muftau Jaru, koji je ubacio devet poena, a tome je pridodao i četiri skoka, za ukupno 11 indeksnih poena.
Njemu sjajnu podršku pruža Sava Lešić, koji je opasan sa svih pozicija, pogodio je jednu trojku, a još jedan dalekometni šut ubacio je i Di Džej Sili. Tim iz Kragujevca je imao odličan protok lopte, čak četvorica košarkaša imaju po dve asistencije.
Sa druge strane, Lorant predstavlja nerešivu enigmu za centre Radničkog, ubacio je osam poena u prvih deset minuta, a Vojvoda je dodao šest, ali su Kragujevčani tokom celog prvog perioda bili u prednosti i na prvi mali odmor se otišlo sa 26:21 za goste.
Nastavak meča doneo je veliki preokret, novi poeni Loranta, te trojke Horvata i Ivoševa dovele su domaći tim do vođstva od četiri poena, a u tom periodu košarkaši Radničkog su pogađali samo sa linije slobodnih bacanja.
Prednost Solnoka bila je aktuelna do polovine druge četvrtine, kada je Stili najpre ukrao loptu, prosledio je Jevtoviću, koji je pronašao Stefana Jovića za novu trojku Radničkog i povratak vođstva.
Trojica košarkaša su na veliki odmor otišla sa 11 postignutih poena, Lorant i Voren sa jedne, odnosno Jaru sa druge strane, dok je Lešiću falio jedan poen za taj učinak.
Posle minuta odmora Sava Lešić je ubacio još jedan šut izvan linije 6,75, a istom merom odgovorio mu je Vojvoda. Novu ukradenu loptu zabeležio je Sili, a potom i asistenciju za nove poene Jovića.
Promašaje Jarua i Silija iskoristili su Oliver i Voren, čiji poeni su bili poslednji u prvom poluvremenu - 49:46 za Solnok.
Nastavak je otvorio Lešić, Radnički je stigao do izjednačenja, ali je potom usledila serija domaćih, koji su u 26. minutu imali devet poena prednosti, a do kraja četvrtine gosti nisu uspeli da povrate igru iz prvog dela meča, te je Solnok treću deonicu završio rezultatom 27:18, za ukupno vođstvo od 76:64.
Inicijativu u poslednjem kvartalu preuzeo je Marko Marinović, naizmenično je pogađao i promašivao, u tome je imao podršku i od Miloša Dimića, dok su na drugoj strani bili najzapaženiji Voren, Oliver i Vojvoda.
Prednost domaćih se polako topila pa je na dva minuta do kraja svega plus pet za Solnok, nakon poena Silija - 89:84.
Pogledaj vesti o: Kragujevac
ABA: Radničkom "stotka" od Solnoka
Izvor: B92, 02.Nov.2013
Kragujevački Radnički poražen je na gostovanju u Mađarskoj od Solnoka sa 101:92 u šestom kolu ABA lige...Izabranici Mute Nikolića imali su prednost samo u prvoj četvrtini, do kraja meča su bili blizu povratka i preokreta, ali im domaći tim to nije dozvolio...Solnok je do pobede vodio fenomenalni...













