ABA: Partizan za F4, rasplet od 20h

Izvor: B92, 22.Mar.2013, 16:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA: Partizan za F4, rasplet od 20h

U subotu od 20:00 igra se poslednje kolo regularnog dela ABA lige, Zvezda i Radnički u Kragujevcu, a Partizan mora da pobedi Solnok za plasmana na Fajnal-for.

Partizan mt:s protiv mađarskog Solnoka traži pobedu za plasman na završni turnir koji se igra od 25. do 27. aprila u Laktašima.

Derbi kola se igra u kragujevačkoj hali "Jezero" gde Radnički dočekuje Crvenu zvezdu Telekom.

Podgoričkoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Budućnosti eventualna pobeda na domaćem terenu nad Union Olimpijom neće doneti prolaz na fajnal for. Crnogorski tim se nada kiksu Partizana u Beogradu jer ukoliko sezonu završe sa jednakim brojem pobeda i poraza, ‘crno-beli’ imaju prednost zbog bolje koš razlike u međusobnim nadmetanjima.

Široki je gotovo obezbedio opstanak jer u krugu sa Krkom, Zadrom i Splitom ima bolju koš razliku. a u 26. kolu dočekuje šestoplasiranu Cedevitu, koja se za hrvatski šampionat pojačala američkim plejmejkerom Džordanom Teodorom.

Lider tabele Igokea gostuje u Zagrebu ekipi Cibone, kojoj su bodovi neophodni za definitivan opstanak u ligi. Tim iz Aleksandrovca je tri kola pre kraja prvenstva obezbedio čelnu poziciju pre početak F4, čiji je domaćin, a i dalje se nada da će mu biti omogućeno igranje u Evroligi sledeće godine.

Krka je takođe u opasnoj zoni, naročito kad se uzme u obzir skorašnje saznanje da Solnok ne može da ispadne iz takmičenja jer ima potpisan ugovor. U Novo mesto stiže tim sa takvim statusom, MZT iz Skoplja, koji je u prošlom kolu iznenadio favorizovanu ekipu Partizana.

Zavesu na ligaški deo prvenstva će spustiti dvojac hrvatskih fenjeraša, Zadar i Split, u jedinoj utakmici poslednjeg kola koja je na programu u nedelju.

Dilemu oko timova koji će predstavljati ABA u Evroligi rešio je predsednik Radovan Lorbek, rečima da će u najelitnije evropsko košarkaško klupsko takmičenje ići finalisti fajnal fora.

ABA liga, 26. kolo (20:00):

Radnički - Crvena zvezda

Budućnost - Olimpija

Široki - Cedevita

Cibona - Igokea

Krka - MZT

Partizan - Solnok


Nedelja:

Zadar - Split (17:00)

Tabela:

1. Igokea 25 19 6 147

2. Crvena zvezda 25 18 7 213

3. Radnički 25 16 9 119

4. Budućnost 25 15 10 86

5. Partizan 25 15 10 59

6. Cedevita 25 14 11 26

7. Olimpija 25 13 12 12

8. MZT 25 13 12 -10

9. Cibona 25 9 16 -9

10. Široki 25 9 16 -54

11. Krka 25 9 16 -115

12. Solnok 25 9 16 -193

13. Zadar 25 8 17 -111

14. Split 25 8 17 -170
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Kragujevac

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vujošević: Solnok je za nas Barselona

Izvor: Press, 22.Mar.2013

Partizan se sa ekipom Budućnosti nalazi na deobi četvrtog mesta na tabeli sa 15 pobeda i 10 poraza, a u slučaju pobede izboriće plasman na završni turnir u Laktašima... - Ovo je jedna od najvažnijih utakmica sezone za nas, jer je u pitanju plasman na fajnal-for. Svi znaju da imamo tešku sezonu,...

Nastavak na Press...

Spektakl u Kragujevcu - Radnički na Zvezdu! (20:00h)

Izvor: Sportske.net, 23.Mar.2013, 14:05

Derbi poslednjeg kola ligaškog dela ABA lige igra se u Kragujevcu, gde domaći Radnički dočekuje Crvenu zvezdu, uz silan motiv da se crveno-belima revanšira za ubedljiv poraz u Kupu, ali i da se trijumfom učvrsti na trećem mestu pred F4.

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.