ABA LIGA: Zvezda STOTKOM najavila derbi sa Partizanom, Kampaco, Vildoza i Dobrić slomili Cedevita Olimpiju (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Jan.2023, 20:00

Derbi 16. kola regionalnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju 100:95 u derbiju 16. kola ABA lige i u dobrom raspoloženju sačekaće evroligaški derbi sa Partizanom (petak, 19 časova).

Vrlo efikasnu prvu četvrtinu i utakmicu najavio je Ben Bentil sa pet uvodnih poena. Sa druge strane, gosti su bili vrlo raspoloženi u šutu sa distance. Ljubljančani su predvođeni Jogijem Ferelom postigli pet trojki za prvih 15 timskih poena >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << posle kojih je Cedevita stekla plus četiri, 15:11.

Crveno-beli su uspeli da u drugom delu uvodne deonice zategnu kaiš u odbrani, a na drugoj strani su Nemanja Nedović i Fakundo Kampaco ubrzali ritam, pa je domaćin na prvu malu pauzu otišao sa vođstvom 26:23.

Juju mirá el golazo que metió Facundooooo 🤯pic.twitter.com/9lXP1JWuUo

— TeamFacu (@TeamFacu7) January 23, 2023

Gosti su na startu drugog kvartala ponovo počeli da pogađaju iz daljine. Roko Radović je vezao dve trojke za 28:31 u 13. minutu. Kampaco je održavao rezultatski egal, a posle peona Lazarevića crveno-beli su naluirali minus četiri, 37:37.

Usledio je mini šou Kampaca  - dvojka, asistencija za poene Lazarevića i naposletku trojka za 44:39 u 17. minutu posle čega je trener gostiju Jurica Golemac tražio tajm-aut.

Adams i Alibegović su novim trojkama održavali goste u malom minusu, a onda je dirigentsku palicu u timu Duška Ivanovića u finišu poluvremena preuzeo Luka Vildoza. Zvezda je opet stekla plus pet minut pre kraja druge deonice, 52:47.

Cerralo como gustes 😳pic.twitter.com/FewFBxH7Ik

Za kraj poluvremena trojka Vildoze sa centra za maksimalnih plus šest, 55:49 posle dve četvrtine. Vildoza je zabeležio 11 poena i po tri skoka i asistencije, dok je Kampaco za sada na 16 poena, tri osvojene lopte i dva uspešna timska dodavanja u prvih 20 minuta. Cedevita Olimpija je postigla 11 trojki za 20 minuta, a Ferel je najbolji sa 16 poena, četiri asistencije i tri skoka.

Trener Crvene zvezde Duško Ivanović mora da je očitao lekciju na poluvremenu igračima posle primljenih 49 poena za 20 minuta. Crveno-beli su podigli zid pred svojim košem na startu treće deonice, a na drugoj strani su se razigrali Dobrić i Petrušev.

Crveno-beli su u 26. minutu stigli do maksimalnih plus 17, 76:59 posle trojke Dobrića. Međutim, Cedevita Olimpija je uspela da se digne iz nokdauna nakon trojke Jeremića uz faul i pogođenog dodatnog slobodnog bacanja. Ponovo je proradio šut gostiju u finišu trećeg perioda, pa su Ljubljančani uspeli da se spuste na jednocifreni zaostatak, 81:72.

Činilo se da Zvezda mirno privodi utakmicu kraju, ali su Alibegović i Ferel pogodili dve trojke i Cedevita Olimpija se primakla na samo 93:89 na četiri minuta i 41 sekunde do kraja meča.

Vildoza je "dugom dvojkom" prekinuo Zvezdin post, ali je Alibegović zakucavanjem vratio rezultatsku neizvesnost. Posle nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, igrači Cedevita Olimpije su ostavili samog Dobrića, što je borbeni bek iskoristio i pogodio važnu trojku za 98:91 na minut i 48 sekundi do kraja. Petrušev je "probio" stotku za najefikasniji meč crveno-belih u ovoj szeoni.

Kampaco je bio najefikasniji sa 19 poena plus po pet skokova i asistencija, Dobrić je dodao 18, a Vildoza 15 poena uz šest skokova i pet asistencija.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Bojan Kruljac.

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 15 (6as, 5sk), Lazarević 6 (6sk), Kampaco 19 (5sk, 5as, 3ol), Mitrović 8 (6sk), Lazić 6, Dobrić 18 (4/4 za tri), Ivanović 2, Nedović 8, Kuzmić, Petrušev 13 (7sk, 4as), Bentil 5.

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 24 (5/7 za tri, 7as, 5sk), Radović 8, Jeremić 16, Alibegović 14, Murić 6, Mulalić, Adams 16, Gnjidić, Omić 5 (9sk).