Izvor: Vesti-online.com, 10.Dec.2014, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA: Crvena zvezda seje strah, pali "đetići"

Crveno-beli su nastavili seriju nepobedivosti. Zvezda je u derbiju 6. kola ABA lige u "Pioniru" savladala Budućnost 83:69 (14:17, 20:23, 20:19, 29:10) i ostala na čelnoj poziciji.

Susret sa "đetićima" u potpunosti je opravdao epitet derbija, s obzirom na to da je viđena velika borba i mnoštvo preokreta.

Ekipa trenera Dejana Radonjića je u duelu neporaženih timova slavila pred oko 5.000 gledalaca u "Pioniru", iako su gosti iz Podgorice u većem delu utakmice kontrolisali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << igru i rezultat.

Imali su "đetići" u nekoliko navrata 12 poena prednosti, ali nisu izdržali furiozan nalet domaćina početkom poslednje deonice. Zvezda je na krilima Majka Cirbesa i Jake Blažiča inicirala seriju 17:0 za svega tri minuta, kada je minus od sedam poena pretvorila u dvocifrenu razliku.

Blažič je bio najbolji pojedinac sa 18 poena, pratio ga je Boban Marjanović sa 12 uz čak 17 skokova, a po 11 su ubacili Markus Vilijams, koji je imao još sedam asistencija, i Nemanja Dangubić uz četiri asistencije, pet skokova i pet ukradenh lopti). Kod gostiju se istakao Rejnolds sa 18 koševa, Šehović je postigao 15, a Planinić deset poena.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

20. minut - Prvi poeni Markusa Vilijamsa. Prošao je plej kroz reket i pogodio za dva. Odbranila se Zvezda, publika je na nogama. Vilijams u NBA stilu rešava poslednji napad domaćih - trojkom. Kraj prvog poluvremena.

3. minut - Odlična akcija Markusa Vilijamsa i alej up dodavanje ka Laziću podiglo je publiku na noge.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 11 (7as), Rebić, Dangubić 11 (5 sk, 4 as, 4 ukrl), Mitrović 6 (9 sk), Lazić 6, Blažič 18, Kalinić 5, Marjanović 12 (17 sk), Tejić, Dženkins 3, Jović 3, Cirbes 8 (7 sk).

BUDUĆNOST: Kuk 5 (5 as, 5 izgl), Šehović 15 (9 sk, 7-3 za tri), Dašić 9 (6 sk), Planinić 10 (8 sk), Subotić 6, Čarapić, Šihi 2, Vitkovac, Popović, Rejnolds 18 (4 as, 9-4 za tri), Ćapin 2, Rikić 2.

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.