Izvor: Glas javnosti, Beta, 14.Avg.2010, 07:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ana Ivanović ekspresno do polufinala Sinsinatija
BEOGRAD - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale turnira u Sinsinatiju pošto je sinoć u četvrfinalu pobedila Uzbekistanku Agkul Amanmuradovu sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:3.
Ivanovićeva će se u polufinalu sastati sa Belgijankom Kim Klajsters koja je pobedila Italijanku Flaviju Penetu sa 2:0, po setovima 7:6 i 6:4.
Ivanovićeva >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << je prvi set rešila u svoju korist posle samo 20 minuta igre. Srpska teniserka je u ovom delu igre dominirala na terenu oduzevši servis protivnici dva puta. Najače oružje Ivanovićevoj je bio prvi sevis pošto je uspela da ubaci 92 odsto prvog servisa, a izgubila je samo jedan poen nakon početnog udarca.
I u drugom setu je srpska teniserka nastavila sa dobrom igrom i dominirala u svakom elementu igre, ne dozvolivši 114. teniserki sveta da se vrati u meč. Ivanovićeva je nakon 56 minuta igre iskoristila drugu meč loptu i plasirala se u polufinale.







