SVE TEŽA BEZBEDNOSNA SITUACIJA NA KIM Eparhija raško-prizrenska OŠTRO osudila napad na Srbe u Babinom mostu

Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Sep.2022, 17:05

"SVE TEŽA BEZBEDNOSNA SITUACIJA NA KIM" Eparhija raško-prizrenska OŠTRO osudila napad na Srbe u Babinom mostu

Eparhija se oglasila povodom napada na Srbe u Babinom Mostu.

Eparhija raško-prizrenska oštro je osudila napad grupe kosovskih Albanaca u Babinom Mostu kod Vučitrna na devetnaestogodišnjeg Srbina Nemanju Mitrovića i njegovog oca, i upozorila da je to još jedan u nizu etnički motivisanih napada na srpsko stanovništvo i pokazuje da je nasilje nad Srbima svakodnevnica života na Kosovu. 

Napadači na Mitroviće su pritvoreni i Eparhija insistira da se njihov, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kako navodi, mučki napad adekvatno pravno sankcioniše.

Eparhija je navela da je, nažalost, mnogo drugih slučajeva nasilja nad Srbima koji nikada nisu istraženi niti su počinioci privedeni licu pravde i naglasila da društvo koje dopušta da nasilje nad jednom zajednicom postane model ponašanja koji se ponavlja već dvadeset godina pokazuje da osnovni preduslovi nisu ispunjeni za normalan život svih građana. 

- Napadi na Srbe kao i drugi oblici pretnji i etničke netrpeljivosti posebno su pojačani usled retorike novih kosovskih vlasti koje umesto da rade na zaštiti svih građana otvoreno diskriminišu Srbe, bilo nepoštovanjem zakona i sudskih presuda sopstenih sudova, bilo drakonskim presudama nad Srbima koji su optuženi bez dovoljno dokaza ili zveckanjem oružja i pretnjom nasiljem od strane policije koja sve više postaje sredstvo represije prištinskog režima nad našim stanovništvom, a ne institucija koja treba da služi svim građanima jednako - ocenjuje se u saopštenju.

Eparhija raško-prizrenska navodi da diže snažan glas protesta zbog poslednjeg napada i svih drugih oblika nepravde koji se sprovode sa otvoreno jasnim ciljem – da se Srbima na Kosovu onemogući normalan život i stvori etnički čisto Kosovo. 

- Pozivamo naš narod da na sve provokacije odgovori dosojanstveno i mirno ali i odlučno ne prihvatajući vladavinu terora i boreći se svim zakonskim sredstvima i informisanjem međunarodne javnosti o stvarnoj situaciji na Kosovu i Metohiji koja je u oštroj suprotnosti sa svim demokratskim standardima i slobodama u Evropi i svetu. Napadi i pretnje mogu da nas učine samo još odlučnijim da ostanemo i opstanemo kao svoji na svome. A oni koji misle da nasiljem terorišu Srbe treba da imaju u vidu da će najveću štetu na kraju naneti samima sebi i narodu koji predstavljaju - zaključuje u saopštenju Eparhija.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.