Rusija i Ukrajina: Svađa oko turbine za gasovod rasplamsala gasnu krizu u Evropi

Izvor: B92, 04.Avg.2022, 09:36

Rusija i Ukrajina: Svađa oko turbine za gasovod rasplamsala gasnu krizu u Evropi

Turbina od 12 metara se nalazi u Nemačkoj pošto je prethodno stigla iz Kanade gde je bila popravljena.

Ruski energetski gigant Gasprom saopštio je da je ne može da preuzme turbinu vitalnu za dostavu gasa Evropi zbog sankcija Zapada.

Berlin insistira da sankcije na utiču na ovaj važan deo i optužuje Rusiju da zbog političkih razloga ne poštuje odredbe ugovora.

Nedavno je Gasprom drastično smanjio količinu isporuka gasa Evropi.

Ključni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gasovod Severni tok 1 od Rusije do Nemačke radi sa samo 20 odsto kapaciteta.

Pogledajte video

Pratite nas na Fejsbuku,Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

Izvor: BBC News na srpskom

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.