Armejci lako sa Cedevitom

Izvor: RTS, 05.Dec.2014, 21:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Armejci" lako sa Cedevitom

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su na svom parketu Cedevitu sa 97:79 (32:18, 28:16, 14:19, 23:26) u utakmici osmog kola Grupe B Evrolige. U grupi D, Galatasaraj dočekuje Kuču, dok Neptunas gostuje Olimpijakosu.

CSKA je od samog početka bio biolji rival, ključnu prednost stekli su sredinom prve deonice, a potom su je do kraja samo uvećavali, pa su tako zadržali maksimalan učinak.

Najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u pobedničkoj ekipi bili su Nando De Kolo i Soni Vims sa po 14 poena, dok su Vitali Fridzon, Andrej Voroncevič i Saša Kaun postigli po 13.

U ekipi Cedevite istakao se Fran Pilepić sa 23 poena, dok je Tomislav Zubčić dodao 14.

Cedevita je ovim porazom znatno umanjila svoje šanse za plasman u narednu fazu, pošto sada zauzimaju peto mesto u Grupi B sa dva trijuma i šest poraza, dok Alba ima trijumf više, ali Nemci do kraja grupne faze imaju znatno lakši raspored.

Od ostalih mečeva koji se igraju u petak, najzanimljiviji su oni koji se igraju u Zvezdinoj grupi D. Galatasaraj dočekuje špansku Kuču, dok Olimpijakos u Pireju dočekuje litvanski Neptunas.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.