
Izvor: Mondo, 27.Nov.2015, 10:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grci spalili tursku i američku zastavu! VIDEO
U centru Atine održan je protest na kome su okupljeni izrazili nezadovoljstvo zbog obaranja ruskog aviona SU-24. Demonstranti su u znak protesta spalili američku i tursku zastavu, ali i zatražili da Grčka izađe iz NATO.
Foto: screenshot/YouTube
Nekoliko stotina okupljenih osudilo je potez Turske koja je iznad Sirije srušila ruski bombarder.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Zastave su spaljenje na gradskom trgu Sintagma, a onda su demonstranti krenuli do turske ambasade u Grčkoj, međutim, u toj nameri ih je sprečila policija.
Demonstranti su bili zaustavljeni na 300 metara od ambasade, odmah pored spomenika podignutog u čast grčkih pilota koji su poginuli u incidentu sa turskim vazdušnim snagama u blizini ostrva Imija 1996. godine, prenosi Sputnjik.
Nakon tog incidenta, dve zemlje članice NATO-a su bile na ivici rata.
"Možda Grčki piloti treba da slede primer ludog turskog oficira i obore sve turske avione koji svakodnevno krše vazdušni prostor naše zemlje?", poručili su demonstranti.
Oni su izrazili podršku Rusiji u akcijama na Bliskom istoku u cilju sprečavanja širenja islamskog ekstremizma i terorizma u regionu, ističući da nema opravdanja za ono što je Turska uradila
Izvor: YouTube