Poznat prvi učesnik Evrovizije 2024. sa prostora bivše Jugoslavije

Izvor: B92, 12.Dec.2023, 19:11

Poznat prvi učesnik Evrovizije 2024. sa prostora bivše Jugoslavije

Prva zemlja-učesnica Evrovizije 2024. sa prostora bivše Jugoslavije koja je potvrdila ime predstavnika je Slovenija.

Raiven će u Malmeu iduće godine pevati numeru “Veronika”.

Pevačica je fan Evrovizije još iz perioda kada je bila petogodišnjakinja.

"Predstavljanje Slovenije na Evroviziji je odskočna daska koju zamišljam za napredak moje karijere. Kada sam mami rekla da idem na Evroviziju, ona je rekla da je znala da ću jednog dana stajati na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << toj bini. Znala je to od kada smo prvi put zajedno gledali ovaj muzički spektakl – imala sam pet godina", kazala je Raiven za sajt Evrovizije.

Organizatori su je predstavili kao muzičku alhemičarku.

“Spaja discipline popa i opere, pokazujući umetničku svestranost u kojoj uspeva kao pjvačica, autorka, tekstopisac i harfistkinja”, piše na sajtu Evrovizije.

Triput je pokušala da se domogne Eurosonga, učestvovala na nacionalnim festivalima, ali je sada dobila direktnu kartu.

Evrovizija se održava od 7. do 11. maja u Malmeu.

Od zemalja iz bivše Jugoslavije, predstavnike će imati još Srbija i Hrvatska.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.