Putin: Zapadne sankcije stimulišu rusku privredu

Izvor: Vostok.rs, 19.Sep.2014, 20:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin: Zapadne sankcije stimulišu rusku privredu

19.09.2014. -

Zapadne sankcije stimulišu diversifikaciju ruske privrede. To se posebno odnosi razradu softvera za vojnu i civilnu sferu, izjavio je predsednik RF Vladimir Putin na susretu sa mladim naučnicima u Sarovu.

Osim toga, šef države je rekao da projekti ruskih naučnika u vojnoj oblasti igraju važnu ulogu u obezbeđenju suvereniteta Rusije i međunarodne bezbezbednosti.

Putin je svim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << prisutnim čestitao Dan oružara. On je podsetio da je Rusija u HVIII veku imala jednu od najboljih artiljerija, da su za vreme drugog svetskog rata njena Kaćuša i tenk T-34 postali slavni, a u najnovijoj istoriji raketno-nuklearni programi.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Izvor: Glas Rusije, foto: RIA Novosti/Michael Klimentyev    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.