
Izvor: B92, 13.Jul.2017, 08:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zakintos: Šta su rekli uhapšeni na saslušanju
Zakintos -- Svi osumnjičeni za ubistvo američkog turiste na Zakintosu su odbacili optužbe pred istražnim sudijom, pišu grčki mediji.
Kako se navodi, dosad su saslušana petorica osumnjičenih, među kojima su tri srpska državljanina i svima je određen pritvor do početka suđenja.
Kako pišu mediji, srpski mladići su odbacili svaku umešanost u zločin, "iako se oni jasno vide na snimcima tuče".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Izbacivač srpskog porekla rekao je pred sudijom da "nije udarao žrtvu".
"Nisam ga tukao, ili mu bar nisam naneo smrtonosni udarac, jer mi je ruka slomljena", rekao je on.
Grčki barmen je takođe rekao da on nije taj koji je ubio Bakarija Hendersona.
"Da, udarao sam ga, ali nisam imao nameru da ga ubijem. Video sam da je u tuči moj kolega i dotrčao sam da pomognem", rekao je on.
Obojica zaposlenih u baru u kom je izbila tuča su rekli da ih je Henderson napao i da su se oni branili. Kako su rekli, njihov cilj je bio da ponovo uspostave mir u lokalu.
Grčki portali navode da se proces nastavlja saslušanjem još trojice srpskih mladića, a tokom dana bi trebalo da bude doneta i odluka u koji zatvor će biti prebačeni osumnjičeni.
Grčki mediji navode da se osmorica osumnjičenih terete za ubistvo i udruživanje u nameri da ubiju i navodno im preti maksimalna kazna po grčkom zakonu - doživotna robija.
Detalja o devetom privedenom mladiću, koji je takođe srpski državljanin, zasad nema.
U kom roku bi suđenje moglo da počne teško je proceniti, s obzirom na to da se tek očekuje sprovođenje detaljne istrage i prikupljanje dokaza, pa onda podizanje i potvrđivanje optužnice i tek onda zakazivanje suđenja.
Grčki mediji su u sredu objavili snimak tuče u kojoj je ubijen turista SAD na Zakintosu, posle čega je uhapšeno devet ljudi, među njima sedmoro srpskih državljana. Deveti uhapšeni nije saslušan u sredu.
Snimak možete pogledati na ovom linku.