SB UN o saradnji Srbije sa Hagom

Izvor: B92, 05.Dec.2013, 07:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SB UN o saradnji Srbije sa Hagom

Njujork -- Sednica Saveta bezbednosti UN o radu Haškog tribunala biće održana danas, a izveštaj o saradnji Srbije s tim sudom biće pozitivan, saznaje Tanjug.

Glavni haški tužilac Serž Bramerc početkom prošlog meseca boravio je u poseti Srbiji, gde se sastao sa predstavnicima državnog vrha i tužilaštva, nakon čega je saopšteno da je saradnja sa Tribunalom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na veoma visokom nivou i da nema otvorenih pitanja.

Tokom susreta sa premijerom Ivicom Dačićem, prvim potpredsednikom vlade Aleksandrom Vučićem i tužiocem za ratne zločine Vladimirom Vukčevićem, bilo je reči o dostavljanju dokumentacije, pristupu arhivama državnih organa i svedocima, uz konstataciju da se sve odvija nesmetano i bez otvorenih pitanja.

Bramerc se tada založio za nastavak regionalne saradnje u oblasti istraživanja ratnih zločina počinjenih na tlu bivše Jugoslavije, dok je premijer Dačić ponovio inicijativu Srbije da lica osudjena pred Tribunalom kaznu zatvora izdržavaju u državama regiona.

Tokom posete Beogradu, Bramerc je razgovarao i sa predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju s Hagom Rasimom Ljajićem i ministrom odbrane Nebojšom Rodićem.

Glavni haški tužilac Bramerc dva puta godišnje predstavlja Savetu bezbednosti UN redovne izveštaje o radu Tribunala.

Sednica SB UN počinje u 15 časova po istočnom američkom vremenu u četvrtak.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Danas sednica SB UN o Hagu, saradnja sa Srbijom pozitivna

Izvor: Blic, 05.Dec.2013

Sednica Saveta bezbednosti UN o radu Haškog tribunala biće održana danas, 5. decembra, a izveštaj o saradnji Srbije sa tim sudom biće pozitivan, saznaje Tanjug u zgradi na Ist riveru...Glavni haški tužilac Serž Bramerc početkom prošlog meseca boravio je u poseti Srbiji, gde se sastao sa predstavnicima...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.