Peskov: Kremlj nije iznenađen odlukom Bajdena da odustane od trke za reizbor

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jul.2024, 13:08

Peskov: Kremlj nije iznenađen odlukom Bajdena da odustane od trke za reizbor

Kremlj nije iznenađen odlukom predsednika SAD Džozefa Bajdena da se povuče iz trke za reizbor, saopštio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

''Sve ono što se poslednjih godina u SAD dešava naučilo nas je da se ne iznenađujemo'', rekao je Peskov, prenosi Interfaks.

On je dodao da Rusija ''pažljivo prati dešavanja u SAD, kao i drugim velikim zemljama sveta''.

Bajden je sinoć saopštio da se povlači iz kampanje za reizbor, nakon što je prethodnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mesec dana to odbijao da učini, istovremeno pružajući podršku potpredsednici SAD Kamali Haris bude kandidatkinja Demokrata na izborima u novembru.

On je izrazio uverenje da je ''u najboljem interesu njegove stranke i zemlje'' da se povuče i da se do kraja mandata fokusira samo na ispunjavanje svojih dužnosti predsednika.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.