
Izvor: Nezavisne Novine, 09.Nov.2015, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Er Srbija do juna 2016. uvodi letove za Njujork
BEOGRAD - Er Srbija će, do juna 2016, uspostaviti letove do Njujorka, koji će se obavljati pet puta nedjeljno, najavio je danas generalni direktor srpske nacionalne avio kompanije Dane Kondić na konferenciji povodom dvogodišnjice rada te kompanije.
"Do juna 2016. uspostavićemo prvi dugolinijski let za Njujork", rekao je Kondić, dodajući da će zbog toga biti nabavljen prvi širokotrupni avion "Erbas A330-200", putem lizinga.
On je rekao da su se građani >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Srbije uželjeli direktnih letova do SAD, s obzirom na to da će to biti prva direktna linija između Srbije i SAD poslije 24 godine.
Ti letovi će pojačati ulogu beogradskog aerodroma kao vodećeg čvorišta za region Balkana, a prema posljednjim istraživanjima, oko 200.000 stanovnika srpskog porijekla živi u SAD, uključujući Njujork i Čikago, gdje živi najveći broj srpske dijaspore u toj zemlji.
Nastavak na Nezavisne Novine...